Швейцарська компанія Ferrexpo з активами в Полтавській області оголосила про намір інвестувати в українські активи понад 3,3 мільярда доларів США для впровадження екологічних ініціатив. Про це повідомляє аналітичний портал GMK Center.
Основна частина інвестицій стосуватиметься впровадження технологій зеленого водню та сонячної енергетики. Згідно з річним звітом Ferrexpo за 2022 рік, це число відображає загальні капітальні витрати на значну модернізацію гірничодобувних, переробних і логістичних операцій Групи для виробництва залізорудних окатишів з нульовими викидами. Ці капіталовкладення відбудуться протягом наступних 27 років (2023-2050) на українських активах групи.
Очікується, що шлях декарбонізації Групи забезпечить скорочення викидів приблизно на 35 мільйонів тонн до 2050 року. Загальні витрати Групи на скорочення викидів вуглецю оцінюються в 145 доларів США за тонну вуглекислого газу. Вартість скорочення викидів оцінюється на основі чистої теперішньої вартості. Відповідно до річного звіту, понад 80% оціночних капітальних витрат на декарбонізацію пов’язані з впровадженням технологій «зеленого» водню і будівництвом об’єктів відновлюваної енергетики. Тим часом компанія збирається покладатися на чисту електроенергію, що надходить безпосередньо з української мережі.
Раніше повідомлялось, що попри війну у 2022 році Ferrexpo інвестувала в активи на Полтавщині понад 5,8 мільярдів гривень. Усього за період 2007-2022 років в українські активи було інвестовано понад 3,3 мільярда доларів. У 2021 році частка Ferrexpo в загальній сумі інвестицій промисловості країни склала 5,2%.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.