З квітня мобільні медичні команди «Діємо для здоров’я» відновили свою роботу у Полтавській області. Про це повідомляє агенція One health.
Станом на червень 2023 року команди надали допомогу для понад 8 тисяч людей в чотирьох регіонах України, зокрема у Полтавській області — 2 150 особам, де доступ до медичних послуг, особливо у віддалених селах, є обмежений.
Щодня члени команд працюють в одному із населених пунктів: проводять огляди та діагностичні процедури, призначають лікування, безоплатно надають необхідні ліки та за потреби перенаправляють до вузьких спеціалістів. Сімейний лікар і медсестра проводять первинний огляд. Психолог за необхідності пропонує допомогу, спілкується, надає рекомендації та завдання, які людина може виконувати самостійно після візиту.
За допомогою звертаються як сільські мешканці, так і внутрішньо переміщені особи з Донецького, Бахмутського та інших напрямків. Здебільшого це люди старшого віку з хронічними захворюваннями.
Інна додає, що часто сімейний лікар не доїжджає у село, оскільки здебільшого працює у районному центрі. Через це мешканці села відтягують візит до лікаря: болить, так болить. І звертаються лише тоді, коли вже дуже-дуже погано.
Як повідомила ТЪ координатор ММК Анна Кутова, на Полтавщині проєкт координує благодійна організація «Світло надії». На найближчий місяць вже сформований графік виїздів по Полтавській області. Для того, щоб мобільна медична команда приїхала у село, сільський голова має направити офіційний лист організаторам проєкту на електронну пошту office@lightofhope.com.ua та надати приміщення, де лікарі зможуть розміститися. Телефони — (0532) 60-60-81, (094) 869 42 40.
Мобільні медичні команди створені в межах україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» за фінансової підтримки Швейцарії та мають на меті покращити доступ людей до медичних послуг та лікування неінфекційних захворювань. Упродовж червня–вересня 2022 року мобільні медичні команди україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» надали медичну допомогу, забезпечили необхідними ліками проти хронічних захворювань та психологічно підтримали понад шість тисяч мешканців та внутрішньо переміщених осіб Полтавської, Дніпропетровської, Львівської та Рівненської областей.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.