У КрНУ скоро з’явиться етнографічний музей: яким він буде
2.08.2023, 15:31Переглядів: 911
Розробкою дизайну музею займалась студентка вишу
У Кременчуцькому національному університеті невдовзі має відкритися етнографічний музей. Про це повідомили у пресслужбі КрНУ 1 серпня.
Розробкою дизайну музею займалась студентка вишу Валерія Тітова. Цей проєкт став темою її випускової роботи. Дівчина мріє про втілення музею у реальне життя, розповіли в КрНУ.
— Це буде університетський музей, ходитимуть туди переважно студенти нашого університету, а найбільше нашої кафедри. Тому треба зробити так, щоб студентам там було цікаво. Потрібне креативне дизайнерське рішення. Лєра Тітова — як раз та студентка, яка змогла виконати таке завдання і отримала диплом з відзнакою, — розповів доктор Ph.D з мистецтвознавства Віктор Осадчий.
Етнографічний музей мають відкрити в одному з приміщень п’ятого навчального корпусу. Під час роботи над дизайном проєкту довелося враховувати реальні параметри приміщення та певні його складнощі.
— Треба було виходити з тієї кількості експонатів, які мали, тож виникла ідея об’єднати ці розрізнені предмети постерами і створити з їх допомогою такий логічний інформативний простір. Завдяки постерам ми показали з чого складається український етнос — тут і орнамент, і вишиванки, і народні традиції, і гончарство, — усе те, на чому тримається наша ідентичність. Таким чином ми вирішували проблему обмеженого простору та обмеженої кількості експонатів, — повідомив науковий керівник Валерії Олексій Мацак.
За словами Валерії, вона хотіла б зробити такий музей, який би сприяв підвищенню зацікавленості відвідувачів і водночас забезпечував би збереження культурної спадщини та її популяризацію. Дівчина зазначила, що попри важливість етномузеїв для української культури, їх традиційність наразі не приваблює нове покоління відвідувачів.
— Ця серія плакатів створена, щоб презентувати широкій аудиторії унікальність та різноманітність української культури. Плакати виконані в єдиному стилі, вони містять інформацію про такі напрями, як український орнамент, вишиванка, фольклор та гончарство, — розповіла Валерія Тітова.
Робота над проєктом тривала майже рік. Музейна експозиція поєднана графічними плакатами.
— Хочу сказати, що для трьох постерів я використовувала фотографії нашого відомого фотографа з Горішніх Плавнів Олександра Кардаша — це маленька україночка у вишиванці, дівчина на Івана Купала та фольклорний колектив.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації. Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ. Ознайомтесь із правилами коментування.