Окрім кременчуцького міського голови задекларували готовність підтримати створення безпечного середовища у навчальних закладах громади очільники обласних поліції та ДСНС, а також представниця обласного департаменту освіти
Кременчуцька міська територіальна громада — четверта громада Полтавщини, яка задекларувала своє рішення взяти участь у проєкті «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі».
Про це повідомили у пресслужбі поліції Полтавщини.
Підписи в документі, що є важливим кроком у створенні безпечного середовища для дітей, поставили начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов, начальник Головуправління ДСНС Володимир Салогуб, заступниця начальника управління освітньої діяльності департаменту освіти і науки Полтавської ОВА Ангеліна Кушпіль та кременчуцький міський голова Віталій Малецький.
В обговоренні умов проєкту також взяли участь заступник начальника обласного управління поліції Віталій Мельничук і представники відділу ювенальної превенції Головного управління поліції.
Віталій Малецький розповів, що у навчальних закладах Кременчука працюватимуть фахівці з безпеки, які діятимуть у тісній співпраці з педагогічними колективами, поліцією та ДСНС.
На думку очільника поліції Полтавщини, проєкт «Спеціаліст з безпеки» — це ефективна модель формування партнерських стосунків поліції, рятувальників, закладів освіти, громади, а також батьківського та учнівського врядування.
Своєю чергою Володимир Салогуб запевнив, що ДСНС всебічно сприятиме впровадженню пілотного проєкту на території Кременчуцької тергромади, посилаючись на позитивний досвід взаємодії зі спеціалістами безпеки Мачухівської, Сенчанської та Лютенської тергромад, які долучилися до проєкту у 2022 році.
Проєкт «Вихователь безпеки» реалізується за ініціативи Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції у співпраці з Міністерством освіти, Міністерством розвитку громад та територій, освітнім омбудсменом, Асоціацією міст України, Асоціацією об’єднаних територіальних громад, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та власне громадами.
Його суть полягає у запровадженні в кожній територіальній громаді посади вихователя (або спеціаліста), на якому будуть сконцентровані всі безпекові питання закладу загальної середньої освіти. Вихователь — не поліцейський, а цивільна особа у штаті територіальної громади. Серед його функцій: створення інфраструктури на прилеглій до закладу освіти території, проведення інформаційно-освітніх заходів, безпосередній контакт з батьківським комітетом, з адміністрацією закладу освіти, з територіальними органами поліції, ДСНС та іншими суб’єктами, до повноважень яких належить створення безпекового дитячого середовища.
Раніше ми писали, що освітній омбудсмен закликає громади долучатися до проєкту «Вихователь безпеки».
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.