Тих, хто морально чи за інших причин не готовий брати до рук зброю, пропонують залучати на роботи оборонного характеру
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт № 9566 про внесення змін до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо розширення можливостей мобілізовувати громадян у військові підрозділи, а також для виконання робіт, що мають оборонний характер, забезпечують функціонування національної економіки в умовах воєнного стану.
Попри назву у законопроєкті пропонується мобілізовувати на військову службу лише «вмотивованих патріотів», які мають потрібні морально-вольові якості, а громадян, які не хочуть воювати, залучати на роботи оборонного характеру.
Ініціатором законопроєкту — народний депутат від «Слуги Народу» Георгій Мазурашу вважає, що «захист Вітчизни можуть забезпечити лише вмотивовані громадяни, які готові і фізично, і морально воювати проти рашистських окупантів».
У пояснювальній записці до законопроєкту він посилається на учасників бойових дій, які звертають увагу, що «на передову направляють невмотивованих, мобілізованих примусом громадян, які на фронті приносять лише зайві проблеми — вони можуть підвести підрозділ, побратимів у відповідальний момент, можуть залишити позицію, втекти, здатися в полон, або навіть гірше».
На думку Георгія Мазураша, «якщо внести запропоновані зміни, «військкомати» зможуть сконцентруватися на роботі з вмотивованими патріотами, а інші громадяни, без потреби тікати і ховатися від повісток, будуть працювати на економіку, а отже і на обороноздатність».
Свої пропозиції він називає «реалістичними, мудрими і прагматичними» та вважає, що вони дадуть «комплексний позитивний ефект» та дозволять «бути сильнішими у протистоянні проти російської агресії».
Водночас законопроєктом передбачається, що громадяни, які офіційно працевлаштовані на не менше ніж 0,75 ставки або здійснюють підприємницьку діяльність і вчасно сплачують передбачені законодавством податки та збори, не можуть бути залучені до виконання робіт оборонного характеру.
Залучення громадян до робіт оборонного характеру у законопроєкті покладається на Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) без пояснення механізму виконання такого завдання.
У разі ухвалення цього законопроєкту військовозобов’язані зможуть писати відмову від мобілізації на військову службу з особистих причин або релігійних переконань. Вони можуть бути залучені до виконання робіт оборонного характеру з укладанням відповідних контрактів з оплатою не менше розміру мінімальної заробітної плати на підприємствах оборонного призначення або інших секторів економіки за місцем проживання, або в інших регіонах за їхньою згодою.
Крім того, цим законопроєктом пропонується розширити повноваження Національної поліції щодо доставки порушників правил військового обліку до ТЦК та СП.
Зараз законопроєкт № 9566 надано для ознайомлення керівництву Верховної Ради та на розгляд профільного комітету.
Чи вистачить в Україні «вмотивованих» патріотів з високими морально-вольовими якостями для відбиття російської агресії народний депутат вочевидь визначити не може, адже таку інформацію можуть мати лише в Міноборони та Генеральному штабі ЗСУ. Отже, шанси на ухвалення цього законопроєкту у тому вигляді, як він поданий народним депутатом, скоріш за все мінімальні.
Читайте також:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.