Співробітник управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті прокоментував розпорядження начальника Полтавської ОВА щодо демонтажу в'їзних стел і розповів, що міський голова Горішніх Плавнів — «саботажник декомунізації»
Міський голова Горішніх Плавнів Дмитро Биков мав демонтувати в’їзні знаки у формі монументальних стел з написами «Комсомольськ» ще у 2016 році.
Про це заявив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар, коментуючи своїй facebook-сторінці розпорядження начальника Полтавської обласної військової адміністрації Дмитра Луніна про демонтаж цих стел до 10 вересня 2023 року.
*Комсомольськ має піти: у Горішніх Плавнях мають демонтувати комуністичні стели на в'їздах у місто
— Міський голова Горішніх Плавнів Биков мав демонтувати в’їзні знаки у формі монументальних стел «Комсомольськ» відповідно до підпункту «д» пункту 4 частини першої статті 1 Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» ще у 2016 році. Адже 19 травня 2016 року Верховна Рада перейменувала Комсомольськ у Горішні Плавні в межах виконання закону про декомунізацію, — розповів Пустовгар.
На стелах зазначено колишню назву міста, що в період до набрання чинності декомунізаційного законодавства мало назву «Комсомольськ» і було назване на честь Всесоюзного Ленінського комуністичного союзу молоді (ВЛКСМ) або комсомолу — комуністичної молодіжної організації, підконтрольної КПРС.
Міськрада пропонувала залишити місту стару назву, зробивши її абревіатурою, мовляв, на честь Колективу Молодих Соціально Мотивованих Людей — Справжніх Козаків. Однак у парламенті з таким перейменуванням не погодилися, і за пропозицією УІНП присвоїли місту історичну козацьку назву Горішні Плавні.
* Горішнім Плавням відмовили повернути назву Комсомольськ
У травні 2017 році невідомі зірвали літери С і М зі стели на в'їзді з боку Кременчука. Горішньоплавнівська влада витратила 8 тис. грн з бюджету міста на виготовлення нових букв і відновила стелу з незаконною назвою.
На додаток, на світлині чітко видно незаконну назву міста прямісінько вгорі над антиросійським написом.
— Це наруга над пам’яттю мільйонів українців, яких нищив у СРСР репресіями й голодоморами впродовж десятиліть російсько-комуністичний режим, одною з опор якого був і ленінський комсомол.
Саме ленін послав полчища червоноармійців на Українську Народну Республіку. Саме комсомол був одним з інструментів агресії червоної росії проти УНР.
А нині, як і сто років тому, ворог той самий — росія, вже не ленінська, а путінська, яка юридично є правонаступником СРСР. Комуносимволіку росіяни використовують задля спроб окупації України.
Диктатор держави-окупанта постійно обурювався процесом декомунізації в Україні. Бункерний дід путін і його російська армія вбивць і мародерів, прагнучи відтворити СРСР і репресивні сталінські практики продовжують на українській землі чинити страшні злочини.
Владі Горішніх Плавнів пора збагнути, що ігнорування норм декомунізаційного закону широкий загал і воїни ЗСУ зокрема сприймають нині ще і як підігрування російським окупантам, — наголосив Пустовгар.
* Влада Горішніх Плавнів не демонтуватиме в'їзні знаки з написом «Комсомольск»
* Чому при в'їзді в Горішні Плавні досі стоять стели «Комсомольськ»
Олег Пустовгар зауважив, що вже лишилася в історії дискусія, яку нав’язували у 2016 році противники козацької назви Горішні Плавні. Мовляв, негоже давати «сільську» назву для промислового міста.
— Ця теза не витримала жодної критики. Адже навіть побіжний погляд на назви міст у Європі показує, що сила-силенна міст і містечок у країнах ЄС мають схожі назви з Горішніми Плавнями.
Кутна Гора, Зєльона Гура, Маріанске Лазнє, Карлови Вари, Бєльсько Бяла, Банська Бистриця, Банська Штявніца, Жяр-над-Гроном, Модри Камень, Спішке Подградьє, Грубішно Полє, Дуго-Сєло.
Горішні Плавні — це давнє козацьке поселення на території Келебердянської сотні Полтавського козацького полку, — наголосив Пустовгар.
Він нагадав, що місцевий горішньоплавнівський поет, бард й активіст Народного Руху та «Просвіти» Микола Передирищенко з 1991 року домагався повернення місту на Дніпрі української козацької історичної назви: писав статті у місцеву газету, видавав просвітницьку газету «Терен», готував, друкував і роздавав листівки, проводив бардівські концерти. Ці та інші просвітницькі кампанії зводилися до поширення правди про козацьку назву Горішні Плавні.
* Альтернативи Горішнім Плавням не було,
— Володимир В'ятрович
Також Олег Пустовгар процитував заступника начальника ОВА Олексія Бруслика:
Читайте також:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.