Після запуску, щороку близько 800 пацієнтів зможуть отримати медичні послуги на цьому обладнанні
У Полтавському обласному клінічному онкологічному диспансері триває етап калібрування лінійного прискорювача та спеціалізованого комп’ютерного томографа.
Про це повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.
За його словами, це завершальний етап перед запуском обладнання.
— Після калібрування й отримання дозволу відповідних технічних служб медики розпочнуть лікувати пацієнтів. Щороку такі послуги зможуть отримувати близько 800 людей, — заявив Лунін.
Завідувачка відділення променевої терапії обласного онкодиспансеру Людмила Лимар підтвердила, що апарутра вже встановлена та функціональна.
— Щоб отримати ліцензію, ми повинні були підготувати багато підтверджувальних документів про працездатність усіх систем, які використовуються для планування і лікування пацієнтів. Зараз відбувається фінальний етап. Готуємося до прийому пацієнтів, — зазначила Лимар.
У пресслужбі ПОВА повідомили, що допомагають полтавським медикам налагодити обладнання фахівці з Києва.
— Клінічна дозиметрія складається із кількох етапів. На першому ми перевіряємо, як відкалібрований лінійний прискорювач, щоб бути впевненими у достовірності підведеної дози. Другий етап — проведення відносної дозиметрії у великому водневому фантомі. Третій етап — перевірка планів лікування пацієнтів на фантомах — дозиметричних матрицях, — розповіла представниця компанії-постачальника, медична фізикиня Тетяна Підлубна.
Слідкує за заключним калібруванням лінійного прискорювача інженер-радіолог відділення променевої терапії обласного онкодиспансеру Святослав Сальніков.
— Наразі в нас проводиться абсолютна дозиметрія для перевірки дозиметричних параметрів прискорювача. Ми повинні бути впевнені, що пацієнт отримає саме ту дозу, яка необхідна, що у нас нічого не збилося, що ми можемо безпечно приймати пацієнтів, — зазначає Святослав Сальніков.
Читайте також:
Автор:
Володимир Дмитренко
Джерело фото: Полтавська обласна військова адміністрація