У Верховній Раді розглядається законопроєкт щодо створення оптимальної моделі майбутньої військової юстиції
В Україні хочуть створити Військову поліцію, яка, зокрема, займатиметься припиненням військових злочинів та підтриманням дисципліни серед військових.
Як повідомляє пресслужба Міністерства оборони, на базі комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності функціонує робоча група, завданням якої є створення оптимальної моделі майбутньої військової юстиції, частиною якої стане Військова поліція.
У розробці законопроєкту про Військову поліцію бере активну участь Головне управління військової юстиції Міноборони.
Нова Військова поліція має стати військовим формуванням з правоохоронними функціями та входитиме до системи Міноборони України. Військову поліцію планують створити на основі Військової служби правопорядку у ЗСУ. До неї перейдуть окремі повноваження щодо оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування військових злочинів (в зонах бойових дій).
Мета законодавчої ініціативи — підтримання військової дисципліни серед військовослужбовців.
Нагадаємо, що наразі розслідуванням військових злочинів, скоєних військовослужбовцями, займається Державне бюро розслідувань або органи Національної поліції, в залежності від виду злочину. Військова служба правопорядку у ЗСУ, створена у 2002 році, не є повноцінним правоохоронним органом, бо не має повноважень на проведення оперативно-розшукової діяльності та досудового розслідування військових злочинів. Водночас у більшості армій країн НАТО є воєнна поліція, яка має широкі повноваження.
Серед основних завдань створення Військової поліції в Україні є:
Також передбачається досягнення сумісності Військової поліції з відповідними структурами держав-членів НАТО.
Наразі законопроєкт проходить процедуру погодження.
У повідомленні пресслужби Міноборони говориться про «створення оптимальної моделі майбутньої військової юстиції». Тобто окрім Військової поліції у законопроєкті можуть розглядатися питання реформування системи військових прокуратур та відродження інституту військових судів, які були ліквідовані за часів Януковича у 2012 році. З того часу усі справи, пов’язані з військовими злочинами, розглядають цивільні судді у районних судах загальної юрисдикції.
«Кременчуцький ТелеграфЪ» у травні 2023 року аналізував це питання. Тож, можливо, до аргументів, викладених у матеріалі нашого видання, дослухалися в Мінобороні?
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.