Газети друкували акти, постанови та звернення. І хоч журналісти боялися, що їхні газети позакривають, 27 серпня з’явилося нове видання — «Кремінь»
Сьогодні, 24 серпня, українці всього світу (й не тільки українці) відзначають День Незалежності України. А насправді День відновлення Незалежності України, адже у нас вже була своя держава — Українська Народна Республіка.
Багато вже було написано про проголошення Незалежності у 1991 році. Тож сьогодні у Кременчуцькому краєзнавчому музеї вирішили нагадати, як висвітлювали кроки до Незалежності України засоби масової інформації нашого Кременчука.
Так, у газеті Кременчуцької районної Ради народних депутатів «Перемога» були опубліковані: Акт проголошення Незалежності України, Постанова Верховної Ради Української РСР про проголошення Незалежності України, Закон України про надання додаткових повноважень Голові Верховної Ради України, Постанова Верховної Ради України про департизацію державних органів, установ та організацій та Постанова Верховної Ради України про військові формування на Україні.
Також ці події висвітлили газети найбільших підприємств міста — «Вагонобудівник» та «Автобудівник». У цих газетах опублікували звернення Президії Верховної Ради України до громадян України всіх національностей та до політичних партій, рухів, організацій республіки.
У газеті «Вагонобудівник» опублікували заяву президії виконкому Полтавської обласної організації Спілки журналістів України, в якій висловлювався категоричний протест проти закриття окремих газет.
Після цього у Кременчуці з’явилася нова газета з лаконічною і символічною назвою «Кремінь». Її зареєстрували 27 серпня 1991 року в Полтавському обласному управлінні преси як міську незалежну газету. Засновником виступив колектив колишньої редакції газети «Кременчуцька зоря», яка припинила діяльність 26 серпня. Головним редактором цієї газети було обрано Миколу Яковича Невмиваку. З цього часу редакція могла вільно, без цензури публікувати новини про реальні події, які відбувалися в нашому місті та країні.
У цей же день, 27 серпня 1991 року, на зборах членів колективу редакції газети «Перемога» одностайно прийняли рішення змінити статус газети. Від 30 серпня вирішили випускати цю газету як орган районної Ради народних депутатів. Редактором одноголосно переобрали Д.І. Перерву.
Попереду було ще багато подій в нашому місті, пов’язаних із проголошенням Незалежності України. Але це вже інша історія.
В очікуванні глобальних змін на краще люди не стримували своєї радості. Це була одна з перемог, один з кроків на шляху самостійної держави, шляху розвитку українського суспільства.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.У цьому сюжеті «Кременчуцький ТелеграфЪ» зібрав інтерв'ю, розповіді, документальні факти та легенди про історію Кременчука.
Кременчуг и Крюков: 200 лет вместе!
Як у Кременчуці шили білизну для військових під час Першої світової війни
Знайшли невідому картину Куруківської битви
Просто космос: секретные разработки и история кременчугских заводов