На виплату можуть розраховувати громадяни з особливими заслугами перед державою
Деякі категорії українців можуть розраховувати на одноразову грошову допомогу до Дня Незалежності, що відзначається сьогодні, 24 серпня. Пенсіонерам ця виплата вже нарахована, а більшість з них її вже отримала. Іншим виплати обіцяють нарахувати до 1 листопада 2023 року, але щоб оформити надбавку, потрібно буде звернутися до органів Пенсійного фонду України Про це повідомляє пресслужба ПФУ.
На виплату можуть розраховувати громадяни з особливими заслугами перед державою, а також деякі інші категорії. Серед них:
- особи з інвалідністю внаслідок війни;
- учасники бойових дій та учасники війни;
- члени сімей загиблих ветеранів війни;
- постраждалі учасники Революції Гідності та інші.
Пенсіонери отримують надбавку автоматично, разом з основною пенсійною виплатою. Інші люди мають звернутися до органів Пенсійного фонду України для нарахування коштів. Розмір надбавок становить від 450 до 3100 грн в залежності від статусу.
- Ветерани війни, які не є пенсіонерами, не перебувають на службі та набули відповідного статусу до 24 серпня поточного року, можуть звернутися до органів Пенсійного фонду України та отримати її до 1 листопада 2023 року, — йдеться в повідомленні ПФУ.
Особи, які мають право на цю допомогу, але не отримали належні їм виплати, мають до 1 жовтня звернутися до сервісних центрів Пенсійного фонду із заявою та надати:
- документ, який засвідчує особу;
- документ, який підтверджує право на таку допомогу;
- реквізити банківського рахунку, на який зарахують кошти.
Кому та скільки виплатять?
Згідно з постановою Кабміну № 754 від 21.07.2023 року, грошова допомога до Дня Незалежності має бути виплачена у такому розмірі:
- особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
I групи — 3100 гривень;
II групи — 2900 гривень;
III групи — 2700 гривень;
- учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків — 1000 гривень;
- особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною — 3100 гривень;
- членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з пунктом 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, а також дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге — 650 гривень;
- учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 450 гривень.