В експозиції представлені марки, конверти та поштівки, присвячені темі боротьби героїв минулого та сьогодення України. Героїв, які воювали та загинули за Незалежність української держави. Героїв, які продовжують цю боротьбу
У залі сучасної історії Краєзнавчого музею м. Горішні Плавні триває філателістична виставка «Шлях до свободи», відкрита 24 серпня та присвячена Дню відновленню Незалежності України.
Чому відновленню, а не проголошенню, як то написано в Акті проголошення Незалежності України від 24 серпня 1991 року?
Як розповіла молодша співробітниця музею Тамара Микитюк, у чернетці Акту замість слова «проголошення» (незалежності України) було слово «відновлення» з огляду на те, що незалежність України (Української Народної Республіки) була проголошена раніше — 22 січня 1918 року Четвертим Універсалом Центральної Ради.
Основу експозиці з близько 60 експонатів складають марки, конверти та поштівки, які випустила «Укрпошта» протягом повномасштабної російської агресії проти нашої країни.
Цікавим експонатом є конверт «Тризуб» 2021 ріку. На ньому поруч з тризубом — Малим державним Гербом України — можна прочитати шевченківські слова, з якими експрезидент України Віктор Ющенко 20 вересня 2010 року звернувся до глави держави Віктора Януковича, закликавши його не поступатися суверенітетом України.
— …Згадується безсмертне Шевченкове:
У чужому краю
Не шукайте, не питайте
Того, що немає
І на небі, а не тілько
На чужому полі.
В своїй хаті своя й правда,
І сила, і воля.
Буремна історія України демонструє: лише маючи власну державу, лише власноруч порядкуючи у власній хаті, український народ може жити, розвиватися, посідати гідне місце між іншими народами. Втрата своєї держави завжди означала муки і смерть, як для патріотів, так і тих, хто знищує українську Державу… — зазначав у своєму листі Віктор Ющенко.
А ще виділяються три конверти, присвячені боротьбі за Незалежність нашої держави українців з Організації українських націоналістів. Їх колись придбав директор Білицького краєзнавчого музею Євген Калашник і подарував у фонд колегам з Горішніх Плавнів.
На конвертах зображені голова Проводу ОУН-Б Степан Бандера та активний член ОУН та Генерал-хорунжий УПА Роман Шухевич, а також дереворит-обкладинка до альманаху «Волинь у боротьбі» у виконанні Ніла Хасевича (дата створення 22 травня 1949 року).
Тамара Микитюк розповіла, що коли виставка була майже готова до відкриття, на екскурсію до музею завітав військовослужбовець Євген зі своєю сім'єю. Зацікавившись експонатами й дізнавшись, що у для експозиції немає марки Херсону, він подарував магніт «Херсон — це Україна!».
Відвідати філателістичну виставку «Шлях до свободи» можна до 8 вересня за адресою: м. Горішні Плавні, вул. Космонавтів, 4.
Графік роботи музею:
Екскурсії за попереднім записом: 067 252 0721.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.