Начальник Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) не має ніякого відношення до роботи ВЛК чи МСЕК та не може впливати та їх рішення. Окрім того, згідно зі статтею 17 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку», за проведення мобілізації у районі відповідають органи місцевого самоврядування, які створюють призовні комісії. А вже практичну роботу щодо призову організує та проводить Кременчуцький районний ТЦК та СП. Зокрема, військово-лікарську комісію (ВЛК) у Кременчуці, яка працює у приміщенні військкомату, створив Департамент охорони здоров’я Кременчуцької міської ради, а її склад затвердив виконавчий комітет.
Про це учора, 6 серпня, під час інтерв’ю «Кременчуцькому Телеграфу» розповів начальник Кременчуцького районного ТЦК та СП (колишній військкомат — ред.) Роман Сушко.
За його словами, у складі військово-лікарської комісії військових немає взагалі — стан здоров’я військовозобов’язаних перевіряють лише цивільні лікарі. А сама ВЛК є позаштатною. А от ВЛК при військових шпиталях є штатними й у їх складі є військові лікарі. Проте, таких ВЛК на території Кременчуцького району немає.
Щодо встановлення статусів «Учасника бойових дій» та «Особи з інвалідністю внаслідок війни» військкомат лише допомагає в оформленні звільненим військовим необхідних для цього документів.
Він також пояснив, що не ніяк не може впливати на рішення цивільної МСЕК (медико-соціальна експертна комісія — ред.), яка встановлює статус «Особи з інвалідністю внаслідок війни».
Повний текст інтерв’ю читайте на сайті «Кременчуцького Телеграфа» та його сторінках у соцмережах.
Читайте також:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.