Пораненим військовим держава виплачує одноразову грошову допомогу, сума якої залежить від наслідків для здоров’я
Мобілізовані та військовослужбовці-контрактники отримують однакове грошове забезпечення — від 20 до 30 тисяч гривень в залежності від військового звання, посади та вислуги. А ті, хто на «нулі» додатково 100 тисяч гривень за повний місяць виконання бойових завдань. Доплата на «другій лінії» — 50 тисяч гривень.
Про це в інтерв’ю «Кременчуцькому Телеграфу» розповів начальник Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Роман Сушко.
Відповідаючи на питання щодо виплати військовослужбовцям, які знаходяться на лікуванні після поранення чи у реабілітаційній відпустці після лікування, він заявив, що вони отримують повне грошове забезпечення, передбачене військовослужбовцю (від 20 до 30 тисяч гривень — ред.). А щодо того, які виплати отримують військові, які знаходяться у полоні та хто їх отримує у цей час, Роман Сушко пояснив, що повне грошове забезпечення, а отримує його дружина та діти, а якщо їх немає, то батьки.
Начальник Кременчуцького районного ТЦК та СП (колишній військкомат — ред.) Роман Сушко також відповів на питання щодо розміру грошової допомоги, яку отримує родина загиблого військовослужбовця та хто її виплачує?
Роман Сушко також надав інформацію щодо розмірів одноразової грошової допомоги, яку отримують військовослужбовці внаслідок поранення, контузії чи травми.
Якщо вони призвели лише до часткової втрати працездатності, відсоток якої визначається МСЕК, без встановлення військовослужбовцю інвалідності, то допомога призначається та виплачується у відсотках від 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2023 році це 187 880 грн — ред.):
Якщо внаслідок поранення, контузії чи травми, отриманої під час виконання військовослужбовцем обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з цим, йому встановлена група інвалідності (встановлюється МСЕК — ред.), то одноразова грошова допомога призначається і виплачується у розмірах від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2023 році це 2684 грн — ред.):
Якщо ж група інвалідності військовослужбовцю встановлена в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з цим, то одноразова грошова допомога призначається та виплачується у наступних розмірах:
Для військовослужбовців строкової служби ці виплати дещо менші.
Варто додати, що призначення та виплата військовослужбовцям одноразової грошової допомоги не здійснюється, якщо поранення, контузія, травма, каліцтво, інвалідність чи захворювання стали наслідком:
Сьогодні у Полтавській обласній військовій адміністрації повідомили, що 68 сімʼям загиблих військових нададуть допомогу на більше ніж 3 мілйьона гривень. А 112 військовослужбовцям, які отримали поранення, буде виплачено від 5 до 20 тисяч гривень залежно від ступеня тяжкості поранення на загальну суму 920 тисяч гривень.
Повний текст інтерв’ю читайте на сайті «Кременчуцького Телеграфа» та його сторінках в соцмережах.
Читайте також:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.Акція "Телеграфа" на допомогу українським військовим. Ми закликаємо кременчужан надати посильну допомогу нашим солдатам.