Отримати квитанції на сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, власники майна мали до 1 липня, а сплатити — до 1 вересня
Сплатити податки на квартири та будинки, якщо їх площа нерухомості більша за «норму» потрібно було до 1 вересня. Тих, хто до 1 липня отримав квитанції на сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (ст. 266 Податкового кодексу України), але не сплатив протягом двох місяців, будуть штрафувати. Якщо ж квитанція не приходила, згідно з законом потрібно було самостійно звернутися до податкової.
Про це повідомляють в Державній податковій службі.
Самостійне нарахування та сплата штрафних санкцій за затримку сплати податку на нерухомість законом не передбачена.
Зауважимо, що податок на нерухомість може бути нарахований у період до 1095 днів. Тобто, якщо ви не сплатили цей податок цього року, то, можливо, вам доведеться заплатити більше наступного року.
Податок на нерухоме майно нараховується лише на «понаднормову» площу. Місцева влада має право збільшити цю «норму», але зазвичай цього не робить, оскільки зібрані кошти надходять до місцевого бюджету.
Згідно з законодавством, оподаткуванню підлягають:
Розмір податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за Податковим кодексом України становить до 1,5% від мінімальної зарплати за минулий рік (6700 грн — ред.). Проте, органи місцевого самоврядування мають право його зменшувати. Так у Кременчуцькій міській територіальній громаді ставка податку на нерухомість у житлових будинках встановлена на рівні 0,5% мінімальної заробітної плати за 1 квадратний метр надлишкової площі. Таким чином, сума податку на зайву площу у житлових будинках Кременчука становить 33,5 грн за квадратний метр. В інших будівлях ця норма менша і залежить від їх призначення. Ставки податку можна подивитися на сайті Кременчуцької міської ради.
Тобто, якщо у вас квартира площею 64 квадратних метрів, то податок на нерухоме майно складає 134 грн (64 — 60 = 4×33,5 грн)
Перевірити ставку податку на нерухомість в інших територіальних громадах можна на офіційному сайті ДПС
Зауважимо, якщо у людини є право власності на об'єкт нерухомості, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25 тисяч гривень на рік.
Розмір штрафу залежить від того, наскільки ви затримали платіж. Так, при затримці до 30 календарних днів включно штраф становитиме 5% від суми нарахованого податку, а при затримці понад 30 календарних днів — 10%.
Додамо, що податок на нерухоме майно не нараховується фізичним особам, чия нерухомість розташована на території, де ведуться або велися активні бойові дії, або на території, яка перебуває в окупації, або ж стала непридатною для проживання у зв’язку з війною.
Останній пункт може бути використаний власниками будинків у селах поблизу Кременчука, які були пошкоджені внаслідок ракетних ударів.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.