Попри те, що Кременчук — промислове місто, тут розвивається власне екосередовище андеграундного мистецтва. Про це розповіла художниця Жанна Куліш в інтерв’ю ТЪ.
Найбільше про нього було чутно у кінці червня в рамках мистецького фестивалю «Мозаїка».
Організатором фестивалю стало неформальне об’єднання людей, яке називає себе «О’Комова». Кременчуцькі митці ініціюють культурні й громадські проєкти в місті.
За словами учасників об’єднання, О’Комова — це активна спільнота, яка має на меті розкривати творчий потенціал міста. Розпочавшись з невеличкої компанії завзятих друзів, зараз О’Комова об’єднала десятки однодумців з неординарними баченнями та запалом на розвиток культурного життя в Кременчуці.
За свої два роки існування спільнота має цілу серію організованих подій, такі як мультиформатні фестивалі, музичні шоу-кейси, виставки, неформальні лекції та дискусії, такі як «Заспів», «Коріння» чи «Блакить».
Наразі команда працює над формуванням та розвитком нових напрямів діяльності, заснуванням громадської організації, та підтримкою нових культурних просторів з метою створення цілої мистецької екосистеми, розповіли учасники спільноти.
Також планується залучення діячів та митців з інших міст для культурного взаємообміну та посилення ролі Кременчука на культурній мапі країни.
Вона додає, що мистецький світ треба перетягувати у Кременчук, щоб його децентралізувати від Києва.
Зокрема у Кременчуці незабаром має з’явитися артцентр, але коли й де — наразі тримається в таємниці.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.