Починаючи з 1 жовтня жінки-медики та фармацевт будуть зобов’язані стати на військовий облік у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (колишніх військкоматах — ред.). Жінки з іншими спеціальностями також можуть стати на військовий облік, але добровільно.
При цьому взяти на облік можуть лише тих жінок, які придатні до проходження військової служби за віком (до 60 років) та станом здоров’я — за визначенням військово-лікарської комісії (ВЛК). Це передбачено оновленими правилами військового обліку — 30 грудня 2022 року Кабмін ухвалив постанову № 1487, у якій затверджений новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Отже, жінки-медики будуть зобов’язані виконувати усі правила військового обліку нарівні із військовозобов’язаними чоловіками. Однак, на відміну від чоловіків, застосовувати заборону на виїзд за кордон щодо них поки не планують. Однак є певні категорії жінок, для яких обмеження на виїзд за кордон введені ще на початку цього року.
Про це розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону.
Він нагадав, що, згідно з чинним законодавством, обмеження щодо виїзду громадян України за межі держави стосуються чоловіків призовного віку — від 18 до 60 років. При цьому закон передбачив декілька умов, за яких навіть вони можуть виїхати за межі України.
Для кого з жінок діють обмеження на виїзд за кордон
Демченко пояснив, що в Україні діє обмеження на виїзд за кордон лише для жінок, які є державними посадовими особами та співробітниками низки держустанов. За його словами, з 1-го жовтня військовозобов’язані жінки перебуватимуть в окремій категорії військового обліку і щодо них обмеження на виїзд за кордон застосовувати не будуть. Але він не виключив, що це може відбутися у майбутньому.
Нагадаємо, що у січні президент України видав указ, яким заборонив чиновникам виїзд за кордон у власних справах. Пізніше на базі цього указу було ухвалено відповідну постанову Кабміну. Вона передбачає, що посадовці державних органів влади, незалежно від статі та придатності до військової служби, не мають права покидати межі держави під час дії воєнного стану.
Це правило стосується:
Винятком є службові відрядження, виїзд на лікування та відвідини неповнолітніх дітей.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.