На деяких під'їздах кременчуцьких багатоповерхівок з’явилися оголошення про необхідність проведення капітальних ремонтів ліфтів. І жителі цих під'їздів обурені тим, що їм пропонують скинутися грошима на ці ремонтні роботи.
До прикладу, в оголошенні на одному з під'їздів будинку на просп. Свободи, 20 СРБУ «Кременчукліфт» зазначає, що для того, щоб ліфту необхідно провести капітальний ремонт із заміною обмежувача швидкості за 7 500 тис. грн і канату обмежувача швидкості за 3 300 грн.
А в оголошенні на кварт. 101, 1 написано, що потрібно замінити тягові (основні) канати за 7 750 грн і канатоведучий шків за 10 200 грн.
Наприкінці оголошень «Кременчукліфт» просить розв’язати питання фінансування співвласниками вартості ремонтних робіт для відновлення працездатності ліфтів, адже роботи з капітального ремонту ліфтів не належать до технічного обслуговування.
Адже, відповідно до ст. 7 Закону України № 417-VIII від 14 травня 2015 року «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», співвласники зобов’язані забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку.
«Кременчуцький ТелеграфЪ» звернувся за роз’ясненнями до технічного директора Спеціалізованого ремонтно-будівельного управління «Кременчукліфт» Олега Скрипця, який розповів, що грошей, які жителі багатоквартирних будинків сплачують за послуги утримання їхніх будинків, вистачає тільки на перевірку, регулювання та змащення ліфтових вузлів і деталей, а також на звільнення застряглих пасажирів.
За його словами, згідно з п. 2.3 «Порядку встановлення вартості технічного обслуговування ліфтів та систем диспетчеризації», затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 9 листопада 2006 року № 369, вартість технічного обслуговування ліфтів не включає суми витрат на:
Своєю чергою, заступник міського голови та директор департаменту житлово-комунального господарства Іван Москалик розповів, що у Кременчуці існувала програма, в межах якої з бюджету міста фінансувалися капітальні ремонти ліфтів, зокрема заміни кабін.
Тож відповідно до чинного законодавства, всі капітальні ремонти лежать на плечах співвласників багатоквартальних будинків.
За словами комунальників, щоб якнайшвидше відремонтувати ліфт і запустити його в роботу, саме співвласникам квартир у під'їзді потрібно зібрати гроші, як це роблять зараз на кварт. 101, 1.
А тим кременчужанам, у яких ліфт наразі працює, але капітально неремонтований, варто почати збирати гроші на майбутній капітальний ремонт. Або у банку, або на окремий рахунок. Як це зробити, можна дізнатися у своєму ОСББ чи у свого управителя.
Або ж шукати спонсора.
Читайте також:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.