17 жовтня на сесії Горішньоплавнівської міської ради затвердили положення про новостворений орган — Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при Горішньоплавнівській міській раді Кременчуцького району Полтавської області.
Метою створення ради є участь внутрішньо переміщених осіб у реалізації регіональної політики у сфері забезпечення, захист прав та інтересів внутрішньо переміщених осіб, сприяння діяльності територіальної громади у розвитку ефективних механізмів їх адаптації та інтеграції.
Рада має за завдання підтримувати права внутрішньо переміщених осіб, забезпечувати їх соціальний захист та житлові питання, сприяти їхній адаптації та інтеграції в територіальній громаді, підтримувати бізнес та інвестиції, а також сприяти розвитку гендерної рівності та міжсоціальної гармонії. Ці завдання виконуються через різні заходи, включаючи розгляд питань, розробку програм, інформаційні кампанії та співпрацю з іншими організаціями.
Під час розгляду рішення на засіданні сесії начальниця управління соціального захисту населення міської ради Світлана Чернявська повідомила депутатам:
У Горішніх Плавнях діє Комплексна програма соціального захисту населення, один із розділів якої «Підтримка внутрішньо переміщених осіб». На обліку перебуває близько 9300 осіб ВПО, зокрема понад 2200 дітей. Допомога на проживання призначена майже 6000 осіб на суму понад 18 млн грн. На контролі питання медичного обслуговування ВПО, в першу чергу людей з інвалідністю, з орфанними, серцево-судинними й онкозахворюваннями та всіх дітей. Одним із важливих питань є питання організації навчання.
У І півріччі у ЗДО перебувало 202 дитини із ВПО, які були забезпечені пільговим харчуванням. Витрати із міського бюджету склали 886 тис. грн. Проводиться робота щодо залучення дітей до очного навчання у школах. Належна увага надається соціальному захисту сімей із дітьми. На обліку зареєстровано 28 багатодітних сімей. За І півріччя 2023 року обстежено 79 сімей ВПО, які перебувають у складних життєвих обставинах. 19 сімей взято під соціальний супровід.
Не залишено поза увагою соціальний захист дорослого населення. У ТЦСО «Калина» зареєстровано 760 осіб з інвалідністю та пенсійного віку, які отримують соціальні послуги в терцентрі. На наступному тижні гуманітарна допомога надаватиметься усім ВПО, які обліковані в ТЦСО «Калина».
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.