Максимальний розмір земельних ділянок, який може перебувати у володінні юридичної чи фізичної особи, збільшений 10 000 га
З 1-го січня 2024 року розпочався другий етап земельної реформи. Відтепер землі сільськогосподарського призначення зможуть купувати юридичні особи. При цьому загальний розмір земельних ділянок, який може перебувати у володінні юридичної чи фізичної особи, обмежений 10 тисячами гектарів.
Зняття обмежень на продаж землі обумовлене тим, що з нового року набули чинності норми закону № 552-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення».
Згідно з нормами цього закону загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перебуває у власності юридичної особи (крім банків) не може перевищувати загальної площі земельних ділянок, які можуть перебувати у власності всіх його учасників, але не більше 10 тисячі гектар.
Іноземцям заборонено купувати частки в статутному капіталі, акції, паї, членство в юридичних особах, які є власниками земель сільськогосподарського призначення, поки цю норму не змінять громадяни України на загальнонаціональному референдумі.
Крім того, заборонено продавати землі державної та комунальної власності.
До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок не може бути менше їх нормативно-грошової оцінки.
Нагадаємо, що ринок землі в Україні офіційно стартував 1 липня 2021 року. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю могли тільки фізособи — громадяни України з обмеженням площі у 100 гектар. Закон забороняє купувати землю іноземцям.
Президент України Володимир Зеленський у грудні звернувся до премʼєр-міністра Дениса Шмигаля з пропозицією опрацювати питання відтермінування збільшення площі земельної ділянки, яку можна придбати «в одні руки». Так він відреагував на петицію «Захистити українське село — відкласти до закінчення війни збільшення максимальної площі сільськогосподарської землі «в одних руках» зі 100 до 10000 гектарів».
Петиція була зареєстрована у листопаді 2023 року і набрала необхідні 25 тисяч підписів.
У Верховній Раді було зареєстровано два законопроєкти щодо відтермінування другого етапу земельної реформи та обмеження площі земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності. Проте, ці законопроєкти досі на розглянуті.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.