Українські війська стикаються з критичною нестачею піхоти, що призводить до виснаження та зниження морального духу військових на передовій. Зараз це є найгострішою проблемою, оскільки Росія повернула наступальну ініціативу на полі бою та посилює свої атаки. Про це, з посиланням на українських бійців з передової, повідомляє The Washington Post.
На думку одного з командирів батальйону, що говорив WP на умовах анонімності, фронт може посипатись на кшталт поразок росіян на Харківщині у 2022 році.
Командир батальйону Олександр розповів виданню, що роти в його підрозділі в середньому укомплектовані приблизно на 35% від того, що має бути. Командир другого батальйону десантно-штурмової бригади розповів, що це характерно для усіх підрозділів, які виконують бойові завдання.
Опитані солдати говорили на умовах анонімності, оскільки не були уповноважені говорити про це публічно та могли зіткнутися з негативною реакцією командування за свої коментарі, пише WP.
У WP пояснюють, що фінансова допомога від західних партнерів не може бути використана для виплати зарплат солдатам, і бюджет України вже відчуває напругу, оскільки пакет допомоги у 60 мільярдів доларів від США застряг у Конгресі. Проте, минулого тижня Європейський Союз схвалив допомогу у розмірі понад 50 мільярдів євро на чотири роки.
У виданні нагадують, що восени 2022 року українські війська скористалися слабким місцем на лінії фронту, де російські сили були недостатньо укомплектовані, і зуміли звільнити більшу частину північно-східної частини України в ході швидкого тижневого наступу. Після того в Росії зробили висновки та провели мобілізацію.
У WP нагадують, що в серпні минулого року президент Зеленський звільнив керівників усіх обласних військкоматів України, мотивуючи це корупцією. Через те, що деякі з цих посад залишилися вакантними, мобілізація призупинилася, розповів виданню високопоставлений військовий. А командири на місцях підтвердили, що з осені до них прибуло дуже мало нових людей.
У WP зазначають, посилаючись на українських військовослужбовців, що проблемою на фронті є також нестача боєприпасів та зброї, проте саме дефіцит особового складу може мати «ефект доміно».
У WP посилаються на слова командира батальйону Олександра, який розповів виданню, що людей на фронті нема ким замінити.
У WP згадують слова 41-річного командира взводу Сергія, який воює в Авдіївці, що його людей на лінії зіткнення рідко замінюють через три дні — частіше через п’ять, а то й десять днів.
Заступник командира батальйону Дмитро розповів виданню, що його піхотинці зазвичай отримують два дні відпочинку після 5-10 днів знаходження на фронті. А оскільки більшість його солдатів старше 40 років, то їхня недостатня фізична підготовка посилює проблеми.
У WP зазначають, що відсутність ротацій є проблемою для всіх українських військових, а не лише для піхоти на лінії зіткнення, та пишуть що в українських бійців є мотивація воювати з російськими окупантами, але їм потрібен відпочинок та більше чоловіків поруч.
Нагадаємо, 7 лютого, оновлений законопроєкт уряду про посилення мобілізації був ухвалений Верховною Радою у першому читанні. Кабмін вніс цей проєкт закону (№ 10449) до парламенту 30 січня і очікується, що він може бути ухвалений в цілому до кінця лютого.
У ньому передбачається звільнення мобілізованих військових, які прослужили під час дії воєнного стану 36 місяців. Проте, їх звільнення буде можливим, якщо буде ким замінити.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.