Випадків насильного доставлення військовослужбовцями чоловіків до районних ТЦК на Полтавщині не було
Речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) Роман Істомін в інтерв’ю «Кременчуцькому Телеграфу» відповів на питання щодо вручення повісток у громадських місцях, за місцем проживання, роботи та у громадському транспорті.
Нас цікавила його думка стосовно розповсюджених останнім часом постів у соцмережах про те, що працівники ТЦК та СП нібито не мають права перевіряти документи у цивільних громадян, а відтак, вручення ними повісток є незаконне.
— Те, що працівники ТЦК та СП не мають права перевіряти документи у цивільних громадян — це абсолютна нісенітниця, про що ми вже неодноразово писали й наголошували. Відповідно чинного законодавства військовий комендант видає наказ щодо організації заходів правового режиму в період воєнного стану, де перераховується особовий склад ЗСУ та інших силових структур, які мають право на перевірку документів. А тому ті військовослужбовці ТЦК, які включені у цей наказ, абсолютно законно можуть перевіряти документи у цивільних громадян, — пояснив Роман Істомін.
Законопроєкт про мобілізацію: як пропонують вручати повістки та що чекає на ухилянтів
Він також додав, що вручення повісток ніяк не пов’язано з питанням перевірки документів.
— Вручення повісток до перевірки документів має лише дотичне відношення. Тобто, навіть, якщо хтось перевірив документи з порушенням закону, а потім цьому чоловіку виписали повістку, то повістка вважається врученою законним способом. Повістка виписується після з’ясування особи громадянина. Отже, незаконна перевірка документів не означає, що повістка була виписана також незаконно, — зазначив представник Полтавського обласного ТЦК та СП.
Роман Істомін також надав відповідь на питання чи продовжується на Полтавщині спільне патрулювання груп працівників РТЦК та поліції з врученням повісток військовозобов’язаним.
— Робота спільних груп працівників районних ТЦК та поліції щодо вручення повісток на Полтавщині продовжується. За місцем проживання зараз повісток вручається менше, а в громадських місцях — більше… І там вручаються повістки військовозобов’язаним з повідомленням, що їм потрібно прибути до ТЦК та СП у визначений час для уточнення своїх військово-облікових даних. Повістки вручаються також у громадському транспорті, адже це також громадське місце і на блок-постах, — пояснив речник обласного ТЦК.
Повістки у громадських місцях Кременчука продовжать роздавати поки буде тривати мобілізація
На питання щодо випадків насильного доставлення військовослужбовцями чоловіків до районних ТЦК, про що зараз часто згадують у соцмережах, він відповів, що про такі випадки на Полтавщині йому невідомо.
— Розшуком та доставкою громадян, які ухиляються від прибуття по повістках, на Полтавщині займається поліція. А якщо якісь громадяни вважають, що їхні права порушують, то хочу нагадати, що у такому разі треба звертатися до правоохоронних органів. Ми в ТЦК та СП робимо саме так. Коли під час заходів оповіщення якийсь громадянин порушує громадський порядок, або наносить якісь образи військовослужбовцям ТЦК, ми викликаємо поліцію, — зазначив Роман істомін.
Чи мають право представники ТЦК перевіряти документи: фейки під прикриттям Мін’юсту
Представник Полтавського обласного ТЦК та СП також відповів на питання, хто залучається до вручення повісток у громадських місцях з боку районних ТЦК.
— До вручення повісток залучаються військовослужбовці ТЦК та СП, абсолютна більшість яких до прибуття в ТЦК проходили службу у бойових підрозділах військових частин, отримали поранення, або захворювання, та рішенням ВЛК були визнані обмежено придатними до військової служби. На своїх попередніх посадах виконувати бойові завдання вони більше не могли, й тому їх перевели до ТЦК та СП. Вони залишаються військовослужбовцями, але тепер виконують інші завдання — зокрема беруть участь у заходах оповіщення військовозобов’язаних, — відповів Роман Істомін.
Він також пояснив, що за протидію військовослужбовцям при виконанні ними службових обов’язків з вручення повісток законом передбачена відповідальність — починаючи від адміністративної до кримінальної. За звичайну ввічливу відмову отримувати повістку можна отримати штраф від 850 до 1700 грн, а за силову протидію чи моральну образу військовослужбовця ТЦК може бути порушено кримінальне провадження.
Фітнес-тренеру з Полтави Заволоці, який принижував військових, продовжили тримання під вартою
— Це може кваліфікуватися, як образа громадянина, або як перешкоджання виконанню службових обов’язків військовослужбовцем, що передбачає більш сувору відповідальність. Це все залежно від обставин, — додав Роман Істомін.
Нагадаємо, Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк звернувся до українців із закликом «не здаватися без бою» та написав на своїй сторінці у Фейсбук чому за допомогою самих українців росіяни можуть завдати нам поразки.