Якщо у людини не вистачає страхового стажу, то у віці 65 років вона має право на отримання державної соціальної допомоги — соціальної пенсії за віком
Українці, які досягли пенсійного віку, але не мають права на пенсію через відсутність необхідного страхового стажу, можуть отримувати соціальну пенсію.
З 1 січня 2024 року для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, потрібно мати як мінімум 31 рік страхового стажу. Ті, у кого у 60 років немає достатнього стажу, матимуть право на пенсію з 63 років за наявності стажу не менше 21 року.
Після досягнення 65 років право на призначення пенсії за віком мають особи за наявності страхового стажу не менше 15 років.
Якщо ж у людини немає і такого стажу, то у віці 65 років вона матиме право на отримання державної соціальної допомоги замість пенсійних виплат, або як її ще називають — соціальної пенсії за віком.
Варто зазначити, що тривалість страхового стажу, який дає право на вихід на пенсію у 60 років, з кожним роком зростатиме. У 2028 році, щоб вийти на пенсію у 60 років потрібно буде мати не менше 35 років стажу.
Розмір такої виплати у 2024 році становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (2361 грн), та середньомісячним сукупним доходом сім'ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не більше 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028 грн).
Соціальна пенсія за віком без трудового стажу перераховується кожні шість місяців з урахуванням майнових змін та середньомісячного сукупного доходу.
Щоб отримувати тимчасову державну допомогу, треба звернутися до органів соціального захисту населення за місцем прописки або фактичного проживання.
Для призначення тимчасової допомоги особам, які не мають достатнього пенсійного стажу, до органу соціального захисту населення треба надати:
Відповідно до законодавства, не всі пенсіонери, яким не вистачає стажу для призначення пенсії, мають право на отримання тимчасової допомоги від держави. Допомога не призначається, якщо:
Але соціальна допомога пенсіонерам, які не мають достатнього пенсійного стажу, може призначатися всупереч вищевказаним обмеженням за висновком комісії. Таке є можливим, якщо у складі сім'ї є людина з інвалідністю. Рішення в такому разі ухвалюється після обстеження матеріально-побутових умов особи, яка звернулася по призначення такої допомоги.
Нагадаємо, що раніше у Мінсоцполітики пояснили, чому в березні пенсії проіндексують на 8%, а не на 13%, як обіцяли.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.