Постійна депутатська комісія з питань екології, регулювання земельних відносин, містобудування та архітектури не визначилась зі строком договору оренди місцевому кафе. На сесію міської ради винесуть обидва варіанти — 1 рік і 5 років відповідно. Такі терміни встановлюють у рамках організації доступності приміщень для людей з інвалідністю. Про це «Кременчуцькому Телеграфу» стало відомо під час комісії 25 липня.
Відомо, що приміщення кафе не має засоби доступності для людей з інвалідністю. На думку деяких членів комісії, його власник має отримати договір оренди на 1 рік, адже приміщення знаходиться у центральній частині міста, і більш «жорсткіші» обмеження мають пришвидшити процес створення безбар’єрного простору. Зокрема, з пропозицією «на 1 рік» виступали депутат міської ради Олександр Роженко та заступник міського голови Дмитро Кравченко.
Зазначимо, на попередніх засіданнях комісії депутати запропонували підприємцям, чиї приміщення не є доступними, встановлювати строк дії договору оренди на 5 років. На їх думку, за цей термін власники бізнесів мають встигнути зробити свої приміщення доступними.
Водночас інші члени комісії, зокрема депутат Микола Бокован, заявили, що змінювати раніше встановлені вимоги не варто — тобто, якщо у бізнесу немає доступного простору, тоді влада встановлює строк на 5 років. У разі, якщо є додаткові зауваження, строк можуть зменшувати. Депутат додав, що «не впевнений, що у «Ласунчика» добре йдуть справи».
На початку року депутати анонсували посилення контролю за створення необхідних умов досяжності для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Раніше члени земельної комісії пропонували не розглядати земельні питання, допоки їм не надійде підтвердження щодо наявності пандусів, ліфтів або альтернативних механізмів для зручного переміщення осіб з інвалідністю від власників бізнесу чи будівель. Заступник міського голови Кременчука Дмитро Кравченко зазначив, що на сьогодні в місті новобудови є доступними для маломобільних груп населення.
Пізніше депутатська комісія «пом’якшила» своє рішення і запропонувала розглядати питання доступності паралельно з вивченням земельних проєктів. За словами заступника голови комісії Олександра Роженка, таке рішення обґрунтоване тим, що підприємці можуть звинуватити депутатів у зловживанні владою.
У квітні у Кременчуцькій міській раді відбулась зустріч представників влади та бізнесу міста у форматі «круглого столу», де планувалось обговорити проблеми доступності. Втім, від підприємців на зустрічі майже нікого не було — лише представник одного з відділень приватної компанії з логістики та ще одна людина від однієї з найбільших мереж магазинів міста.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.