В Україні не планують збільшувати пенсійний вік, навіть з огляду на скорочення трудового населення. Про це повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв’ю Укрінформу.
Водночас за словами Оксани Жолнович, необхідно підтримувати людей літнього віку, які хочуть залишатись на ринку праці якомога довше. Зокрема, підвищувати їхній рівень цифрової грамотності.
Зазначимо, що сьогодні право на пенсію за віком мають чоловіки та жінки після досягнення 60, 63 або 65 років. Вік виходу на пенсію визначає набутий страховий стаж. І протягом наступних чотирьох років вимоги до виходу на пенсію будуть поступово збільшуватися.
В Україні є багаті пенсіонери — хто вони та які виплати отримують від держави
Зараз, щоб вийти на пенсію у 60 років потрібно 31 рік страхового стажу, а у 63 роки — мати від 21 року стажу. Для 65-річних осіб для виходу на пенсію достатньо 15 років страхового стажу.
Щорічно тривалість необхідного страхового стажу для отримання пенсії зростатиме на 12 місяців. Таким чином, для осіб, які досягнуть пенсійного віку у 2028 році, буде потрібно вже 35 років страхового стажу для призначення пенсії.
Страховий стаж, потрібний для призначення пенсії, можна купити: як працює цей механізм
Страховий стаж — це період, протягом якого особа підлягає обов’язковому державному пенсійному страхуванню і щомісяця за неї сплачуються страхові внески, які не можуть бути меншими за встановлений мінімальний розмір.
Пенсійний вік в Україні до 2028 року збільшиться на 5 років: кого з кременчужан це стосуватиметься
Отже, для того, щоб піти на пенсію в 60 років, треба мати:
Щоб вийти на пенсію в 63 роки, потрібно мати:
Для виходу на пенсію у 65-річному віці достатньо мати 15 років стажу — ця вимога не змінюється.
У Мінсоцполітики зазначають, що в Україні наймолодші пенсіонери у світі — середній пенсійний вік українських пенсіонерів наразі становить 54 роки.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.