Ситуацію навколо закупівлі Придніпровського парку прокоментував директор і представники постачальника
17 вересня на платформі електронних закупівель Prozorro парк «Придніпровський» оприлюднив укладений договір з підприємицею Владленою Авдєєвою про закупку двох ігрових елементів. Вартість угоди склала 99 тисяч 990 гривень. Ігровий елемент «Грузовичок» коштує 63 тисячі гривень, ігровий будиночок «Небо» — 36 тисяч 990 гривень.
Центр журналістських розслідувань Полтавщини «МедіаДоказ» вказав, що в закупівлі парку є потенційна переплата. Зазначено, що у харківському магазині «ДМК-72», з яким дотична підприємиця, ціна на відповідні товари нижча, причому на «Грузовичок» майже вдвічі (ціни вказано без ПДВ). Будиночок «Небо» вартує 33 300 грн, а «Грузовичок» — 35 525 грн.
Журналісти також знайшли ще один онлайн-магазин, де ціни вказані ще нижче від харківського постачальника, з яким парк уклав договір: будиночок «Небо» вартує 23 640 грн, а «Грузовичок» — 25 580 грн.
За даними Clarity Project, ФОП Владлена Авдєєва брала участь у 76 закупівлях, має 74 підписні договори на загальну суму понад 4 млн гривень. Тип усіх закупівель — неконкурентний, а отже договори замовники укладали з ФОП напряму без використання Prozorro.
На YouContol вказано, що Владлена Авдєєва зареєструвалась як ФОП у 2012 році.
У коментарі «Кременчуцькому Телеграфу» директор парку Олександр Мірошніченко заявив, що «переплат немає» і додав, що навпаки, «тут може бути недоплата». За його словами, ціни, що вказані у договорі, були актуальними кількома місяцями раніше.
Головний менеджер «ДМК-72» Маргарита розповіла «Кременчуцькому Телеграфу», що ціни, які зазначені в іншому інтернет-магазині і фігурують у розслідуванні, були актуальні станом на 2021 рік.
Щодо різниці цін на сайті й в договорі менеджерка зазначила, що під час виготовлення елементів для парку використовувалась більша кількість матеріалів, а також враховувались вимоги замовника. Це стосується товщини фанери (на сайті матеріал тонше), фарба, нестандартні розміри елементів тощо.
Нагадаємо, Кам’янопотоківська громада розірвала договір про надання правової допомоги після зауважень робочої групи «Прозорість і підзвітність»
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.