Загалом в Україні налічується 40 центрів рекрутингу, проте, на переконання деяких політиків, рекрутинг не зможе забезпечити комплектування збройних сил будь-якої держави, яка веде повномасштабну війну
Станом на 6 жовтня до центрів рекрутингу української армії звернулися 20 150 осіб. Про це учора повідомили в Міністерстві оборони України.
За інформацією міністерства, 5091 особу вже розглядають як кандидата до Сил оборони, а 1726 вже розпочали військову службу або незабаром приєднаються до війська.
Загалом в Україні налічується 40 центрів рекрутингу, перший з яких було відкрито 12-го лютого у Львові. Інші центри почали відкривати навесні 2024 року.
У Кременчуці центр рекрутингу відкрили у приміщенні ЦНАПу 26 квітня. У Полтавській області тоді було відкрито 5 центрів рекрутингу.
А нещодавно, наприкінці серпня, у Кременчуці відкрили ще один центр рекрутингу 117-ї Кременчуцької окремої механізованої бригади. Він знаходиться за адресою: бульвар Українського Відродження, 7.
Деталі та адреси усіх центрів рекрутингу можна знайти на сайті Міноборони.
Нещодавно народний депутат Сергій Рахманін, який є членом комітету Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки, в інтерв’ю «Українській правді» розповів, що рекрутинг дуже погано поповнює українську армію.
За словами депутата, рекрутинг «ніколи в житті» не зможе забезпечити комплектування збройних сил будь-якої держави, яка веде таку повномасштабну війну.
У Полтавському ОТЦК розповіли, як проходить мобілізація в області
На думку Сергія Рахманіна, рекрутинг — це приємний бонус і не більше. Водночас нардеп каже, окремим бригадам вдається досягати непоганого співвідношення рекрутів та мобілізованих з ТЦК.
На його переконання, держава має вивчати цей досвід та масштабувати його на всю країну.
Україні, можливо, доведеться знизити призовний вік, якщо Росія оголосить мобілізацію — нардеп
Нагадаємо, наприкінці вересня народний депутат Олексій Гончаренко заявив, що відповідно до директиви Командування Сухопутних військ ЗСУ № 116/2/1/21409, в Україні призупинена мобілізація військовозобов’язаних віком від 18 до 25 років, які мають обмежену придатність до проходження військової служби. А призов чоловіків віком від 50 до 60 років може бути здійснений лише за спеціальним розпорядженням Генштабу.
Мобілізацію чоловіків 50+ дійсно обмежили: у Сухопутних військах зробили уточнення щодо їх призову
Речник Полтавського ОТЦК Роман Істомін на брифінгу розповів про підстави та механізм отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. Він також зазначив, що наявність права на відстрочку не означає наявності відстрочки.
Мобілізація за оголошенням: чи варто чекати повістку, та у чому переваги служби за контрактом
Раніше в Полтавському ОТЦК та СП розповідали, чому військові з ТЦК для вручення повісток виходять на вулиці та які є способи поповнення Збройних сил України.
Згідно із новим законом про вдосконалення мобілізації (№ 3633-ІХ) військовозобов’язані повинні постійно мати при собі військово-облікові документи та пред’являти їх разом з документом, що посвідчує особу. А у співробітників ТЦК є право вимагати від чоловіків віком від 18 до 60 років показати свої військово-облікові документи.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.