Захід відбувся з нагоди 90-ї річниці з дня народження поета у садибі на Лубенщині, де Симоненко народився й виріс
Сьогодні, 8 січня, в селі Біївці Лубенського району у садибі, де народився й виріс палкий патріот, український поет та журналіст Василь Симоненко, відбулися урочисті, присвячені 90–річному ювілею поета.
У заході взяли участь журналісти «Кременчуцького Телеграфа», а також голова та члени Творчої спілки журналістів Кременчуччини Національної спілки журналістів України Володимир Шевченко, Тетяна Булат й Оксана Гриниченко.
Присутніх вітали представники місцевої влади: перший заступник начальника Лубенської райради Микола Устименко, голова райради Тетяна Кочаненко й голова сільради Анатолий Тітенко, а також керівники ГО «Лубни-медіа», хранителька памʼяті Василя Симоненка, директорка музею-садиби пані Людмила.
Василя Симоненка називають «витязем української сучасної поезії», адже за своє коротке життя він залишив чималий творчий спадок. Деякі з його поезій стали пророчими. Він був ліриком, творцем, борцем, справжнім патріотом, який всім серцем любив Україну.
Протягом заходу присутні згадували найяскравіші факти біографії поета, який за короткий проміжок життя — усього 28 років — встиг багато зробити.
Ведучі читали вірші, написані Симоненком більш ніж 70 років тому, які присвячені його улюбленій країні.
В рамках заходу відбулася церемонія нагородження переможців літературного конкурсу від ГО «Лубни-медіа», присвяченому ювілею відомого поета.
У цьому році переможцями стала Творча група журналістів з Кременчука, які видали семитомник «Криниця памʼяті — Герої Кременчуччини». Кожна книга — це інформація про воїнів з Кременчука та Кременчуцького району, які віддали свої життя в російсько-українській війні.
Також лауреатом конкурсу став журналіст із Чернігова Станіслав Журавель.
Гостинні господарі вручили дипломи переможцям.
Після урочистостей в садибі всі присутні пішою ходою пройшли до памʼятника «лицарю української поезії», щоб покласти квіти.
Продовжилися ювілейні заходи в Тарандинцівській школі, де пройшла концертна програма, присвячена творчості Василя Симоненка.
Також присутні відвідали шкільний музей памʼяті Симоненка.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.