Сьогодні, 2 травня, виповнюється 90 років стадіону «Кредмаш», який знаходиться в центрі міста по вулиці Гагаріна. Саме 2 травня 1928 року відбулося відкриття міського стадіону. За інформацією сайту «Окраины Кременчуга», на початку ХХ століття стадіон знаходився між цирком і приватними житловими будинками.
Незадовго до війни стадіону дали назву «Динамо». Під час війни стадіон був повністю зруйнований, разом з огорожею, залишилося лише футбольне поле. Після війни у 1949 році тодішній голова виконкому Кременчуцької міськради Гаврилов К. А. звертався з клопотанням до Ради Міністрів України про необхідність відбудови міського стадіону в Кременчуці. Проект плану відбудови міста Кременчука передбачав асигнування, але фінансування на відбудову так і не відбулося.
На початку 1950-х років стадіон перейшов до добровільного спортивного товариства «Спартак». Змінюється й назва стадіону з «Динамо» на «Спартак».
У 1960-ті роки міський стадіон «Спартак» переходиь на баланс заводу шляхових машин. В документах виконкома міської Ради депутатів трудящих Кременчука стадіон називався внутрішньоквартальним майданчиком без права постійної огорожі. Назва «спортивний майданчик» була обумовлена тим, що знаходився він в середині кварталу № 497-504 по вулиці Театральній (нині вул. Гагаріна), призначеного під житлову забудову для заселення працівниками заводу шляхових маши.
Розпочалася реконструкція, яка йшла поетапно і розтяглася на 10 років. В 1960 році на стадіоні будують господарське приміщення, упорядковують футбольне поле, викладають бігові доріжки. Пізніше роблять трибуни для глядачів на 6 тис. чоловік.
Тоді ж у 1960 році стадіону дали нову назву «Дніпро», оскільки тут грала команда «Дніпро» (зараз «Кремінь»).
Коли почалася забудова кварталу житловими п'ятиповерхівками, частину території стадіону забрали: прибрали волейбольні і баскетбольні майданчики ліворуч від входу, знесли дерев'яне побутове приміщення і стаціонарний боксерський ринг праворуч від входу. Стадіон перенесли в глибину від вулиці. Реконструювали територію, яка залишилася. У 70-ті запасне футбольне поле, яке знаходилося з протилежної від центрального входу сторони, також забудували.
На стадіоні постійно проходили змагання. Влітку - з легкої атлетики, волейболу та баскетболу, а в зимовий період заливалася ковзанка.
У 2011 році директор ВАТ «Кредмаш» Микола Данилейко заявив про продаж стадіону через причини, пов'язані з подорожчанням орендної плати за землю. Стадіон зараз знаходиться на балансі міста й утримуються за рахунок міського бюджету.
Після виходу «Кременя» у Першу лігу стадіон «Кредмаш» може «вдихнути ковток свіжого повітря» після періоду застою.
Зараз готується проект реконструкції стадіону, який потягне до 40 млн грн і триватиме щонайменше три роки. Презентувати проект обіцяли спочатку восени, потім відтягнули термін до весни. Час іде, а навіть проект не презентовано.
Як і основна команда «Кремінь», так і стадіон «Кредмаш» зараз знаходяться в «підвішеному» стані. Чи відсвяткує «Кремінь» свій ювілей у Першій лізі та чи встигнуть завершити реконструкцію до 100-річного ювілею стадіону «Кредмаш» покаже лише час.
Як виглядає сьогодні ювіляр та яким ми його запам'ятаємо до реконструкції дивіться у фоторепортажі від ТЪ.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.