Йдеться про садово-городній кооператив «Металург», де замість городів подекуди ростуть будиночки, забираючи частину пляжу на Раківці (фото з архіву ТЪ). А влада «розводить руками»…
На Раківці забудовують частину пляжу. Йдеться про ділянку, що частково знаходиться в межах садово-городнього кооперативу «Металург». Ближче до човнової станції замість садівництва виросла 2-поверхова будівля, хоча у прибережній смузі таке будівництво заборонене.
Самовільним будівництвом обурювалися депутати профільної депкомісії з питань екології та земельних відносин під час засідання 30 серпня.
Зазначимо, що тема цієї забудови далеко не нова: вона піднімалася й рік тому - вже тоді за огорожею тривало будівництво (див. фото з архіву ТЪ). Проте до цього часу контролюючі органи так нічого й не змогли вдіяти з незаконними забудовниками. За інформацією, яка прозвучала під час засідання комісії, ДАБІ (Держінспекція архітектурно-будівельного контролю) виїжджала на місце декілька разів – та жодного разу не застала забудовників за роботою: ніби хтось їх попереджав про візит.
- Ніхто не поважає владу, якщо вона безсила, - додав він.
Натомість начальник юридичного управління виконкому Валерій Мірошниченко каже, що доки ДАБІ не дасть висновку про те, що будівництво самочинне, міська рада не зможе звернутися до поліції.
Руслан Ульянов з ним не погодився і заявив, що нічого не заважає звертатися до прокуратури.
На засідання комісії запрошували голову садово-городнього кооперативу «Металург», та, звісно ж, він нічого не зміг пояснити з приводу будиночків.
Під час засідання виникло питання: чому взагалі прибережна захисна смуга, всупереч земельному законодавству, віддана під городництво? Начальник земельного управління Ірина Безверха доповіла, що рішення міська рада (попередній склад) ухвалила ще в 2010 році.
Варто додати, що нинішній склад ради в питанні охорони земель недалеко пішов від своїх «попередників»: лише на четвертий рік своєї каденції депутати, можливо, ухвалять Положення про самоврядний контроль за використанням земель. Відповідний проєкт рішення підготовлений на чергову сесію міськради, що відбудеться третього вересня. (Про це згодом – в окремому матеріалі). Але, побачивши той проєкт рішення, хочеться вигукнути: «Ріалі? А чого ж 4 роки з ним тягли?»
Тим часом будиночки на березі Дніпра «наросли» не лише в межах кооперативу «Металург». Про резонансні котеджі «ТелеграфЪ» неодноразово писав і раніше. Та у 2015-2016 роках депутати, крім окремих осіб, на яких колеги дивилися, як на білих ворон, якось не переймалися цим питанням...
ТелеграфЪ навіть присвятив мажорним хатинкам цілий сюжет: Домики у реки. Один з таких будиночків – база відпочинку на Флотській, 10 - побудувало ПП «Апілак», яким керує сестра народного депутата Юрія Шаповалова. Депутат Оксана Піддубна ще у 2015 році пропонувала звернутися до суду з приводу знесення скандального «будиночку», і колеги більшістю підтримали її запит.
Але на тій же сесії подовжили фірмі «Апілак» оренду землі, встановили сервітут і згодом дали дозвіл на інвентаризацію землі – тобто фактично узаконили базу. Прокуратура порушувала справу з приводу цієї та інших хатинок на березі Дніпра, але прокурори мінялися, а справа десь затерлася-зам’ялася – правоохоронні органи так і не повідомили громадськість, чим завершилося розслідування по хатинках. Депутатів (за окремими винятками) це й не цікавило.
І от раптом, минає каденція – і вже голова земельної комісії Руслан Ульянов згадує про функції міської влади та оголошує наступ на забудовників берегів Дніпра.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.