У вівторок, 16 березня, з'явилась інформація про те, що кременчужани, охочі вакцинуватися від COVID-19, можуть стати у чергу, заповнивши форму департаменту охорони здоров'я Кременчука. Щоб перевірити, як це працює, я одразу ж перейшла за посиланням і заповнила форму. Того ж дня мені зателефонували з ЦПМСД №1 і підтвердили, що отримали мою заявку і зв'яжуться зі мною у випадку, коли черга дійде до тієї хвилі вакцинації, до якої я належу, або якщо хтось не зможе вакцинуватися з будь-яких причин і залишиться вільна доза.
Почнемо з того, що я не хворіла на COVID-19. Якщо що, це не був лише експеримент, і я справді хотіла вакцинуватися, тож ніхто мене до цього не примушував. Якщо тільки відкинути вплив веж 5G
Так, я теж погоджуюсь, що якби був вибір, то краще вакцинуватися Pfizer. Але пройде не один місяць, доки така можливість з'явиться. Так, я знаю, що Covishield - це індійський дженерик з меншою ефективністю. Так, я теж читала, що ряд країн призупинив вакцинацію AstraZeneca. І так, я знаю, що Ляшко вакцинувався і захворів. І все одно я переконана, що сукупність можливих побочок від вакцини менш небезпечна, ніж COVID.
Я вважаю, що навіть 63% захисту кращі, ніж його відсутність. Мені 27 і я не входжу у жодну з груп ризику і, скоріше за все, навіть якщо схопила б коронавірус, перенесла б його у легкій формі або навіть безсимптомно. Навіщо ж тоді вакцинуватися? Тому що саме люди, які не знають про свою хворобу, здатні заразити найбільшу кількість людей. Чим більше таких людей, тим довше доведеться терпіти карантинні обмеження.
Паніку з приводу тромбозу я вважаю зайвою. Статистично кількість людей, які після вакцинації мали проблеми з тромбами, не перевищує звичайної статистики по тромбозу. Тобто їх це спіткало б і без вакцинації. Жодних фактів, які б пов'язували смерті від тромбів з дією вакцини, поки немає. Навіть якщо вони з'являться, то я, знову ж, не входжу до групи ризику по медичних показниках.
UPD по тромбозу (10.06):
Зараз даних про тромбоз більше, але вони все одно не переважують для мене плюсів від вакцинації. Так, експерти вже визнали зв’язок між вакциною AstraZeneca та рідкісними тромбозами. Водночас досі не відомо, чи всі зафіксовані випадки спричинила вакцина.
Станом на 14 березня з 17 мільйонів людей, які отримали вакцину AstraZeneca на території ЄС та Великої Британії, лише у 15 розвинувся тромбоз глибоких вен, а у 22 – тромбоемболія легеневої артерії.
Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) повідомило, що його система моніторингу побічних ефектів вакцини станом на 4 квітня отримала 169 повідомлень про випадки тромбозу синусів твердої мозкової оболонки і 53 про випадки тромбозу глибоких вен.
Загалом – 222 випадки з 34 мільйонів доз вакцини AstraZeneca, введених у Великій Британії та Європейській економічній зоні з 30 країнами (Європейський Союз та Ісландія, Норвегія і Ліхтенштейн) за останні три місяці.
Поки що комітет з безпеки EMA провів поглиблений аналіз 62 випадків рідкісних тромбозів у мозку і 24 випадки тромбозу у венах. Серед них було 18 смертельних випадків.
У препринті, авторами якого є вчені з Оксфорда, йдеться про імовірність виникнення тромбозу ворітних вен через деякий час після щеплення вакциною від Pfizer — 44,9 на мільйон, а після AstraZeneca — 1,6 на мільйон. Тобто, за аналізом науковців, Pfizer у 30 разів збільшує ризик виникнення цього виду тромбозу, якщо порівняти з AstraZeneca.
Коротше, минула ще доба і сьогодні, 18 березня, мені знову зателефонували з пункту вакцинації і запитали, як я себе почуваю та чи можу я прийти протягом 30 хвилин та отримати вакцину. Я не чекала такої швидкої реакції і думала, що у черзі доведеться стояти кілька місяців, але мені пощастило. Двоє наших співробітників, які набагато раніше стали у загальноукраїнську чергу через «Дію», можуть поки мені лише заздрити. З собою просили мати паспорт.
Нагадаємо, Мінздоров'я з метою популяризації вакцини дозволило щепитися невикористаними дозами препарату громадським діячам – депутатам, керівникам підприємств, представникам органів влади, активістам, журналістам тощо. Певно, я зійшла за громадську діячку
На щеплення люди заходять з окремого входу, не перетинаючись з іншими відвідувачами ЦПМСД. У кабінеті мене зустріли привітні дівчатка, які перевірили тиск і температуру, запитали про самопочуття, опитали з приводу анамнезу і можливих ризиків, записали мої дані та дали заповнити форму згоди.
Після цього прямо на місці я уклала декларацію з сімейним лікарем, бо у мене її не було, а для щеплення вона потрібна. Тож якщо ви переймаєтесь, що без декларації вас не вакцинують, - дарма. На додачу до вакцини отримаєте ще й декларацію - одні плюси.
Після цього мене завели до окремої кімнати, де ще раз запитали про самопочуття і поставили щеплення. Дуже швидко і зовсім не боляче.
Вся процедура, разом із укладанням декларації, тривала не більше 15 хвилин. Черги не було, але і до мене, і після люди отримували щеплення.
Ніяких, навіть легких побочок, типу запаморочення, головного болю чи нудоти у мене не було. Не було навіть болю у місці уколу. Якщо дуже прислухатись до відчуттів, то в місці щеплення трохи пекло хвилин 10.
У медпрацівників я поцікавилася, звідки з'явилась вільна вакцина. Дівчата пояснили, що хтось із тих, кого мали вакцинувати за планом, не зміг прийти на назначений час. Відмов як таких від вакцини немає, адже щеплення і серед медпрацівників добровільне. Якщо не хочеш щепитися - тебе просто не поставлять у чергу. Не буває такого, що когось змушують щепитися і він уже в кабінеті відмовляється.
Також мене запевнили, що другу дозу вакцини я гарантовано отримаю через три місяці, згідно з планом, і мені попередньо зателефонують. Що ж, чекаємо.
Заодно почекаю, доки обіцяний у соцмережах чіп законектиться із Біллом Гейтсом і я нарешті зможу перекласти відповідальність за своє життя та вчинки на плечі іншої, розумної та успішної людини. Кажуть, що першою ознакою має стати непереборне бажання завести телефон на Microsoft
Політ нормальний. Вночі місце уколу почало боліти. Біль не сильний і не різкий, але дратував, коли намагалася зручніше влягтись Зранку трохи нудило і боліла голова, але до 10.00 це минулося.
Пообіді піднялась температура до 38,3?С. Ноги ватні, голова працює так собі.
Довелося піти з роботи і проспати пів дня. Під вечір температура знизилась до 37,4?С. Самопочуття, в цілому, поліпшилось.
Зранку температура нормалізувалась до 36,5?С. Голова не болить, суглоби також. Залишився лише біль у місці проколу.
Біль у місці ін'єкції досі не минув, це трохи дратує, але не критично. Більше ніяких реакцій не було. Як висновок, якщо будете щепитись - візьміть, на всяк випадок відгул на наступний день. У мене на наступний після вакцинації день проявились ледь не всі заявлені виробником поширені побочні реакції: біль в місці ін'єкції, головний біль, стомлюваність, м'язові болі, нездужання, лихоманка >38°C, озноб, болі в суглобах і нудота. Вони не страшні, але неприємні. Тож будьте готові. Але всі вони короткочасні і не тримаються більше доби.
Білл Гейтс на зв'язок так і не вийшов - мабуть мені дістався бракований чіп, але я не залишаю надій.
Коли зникне біль у місці проколу - напишу нижче. Ну, або якщо відчую якісь інші зміни самопочуття.
Біль у місці уколу нарешті минувся. На це знадобився аж тиждень.
Мені зателефонували із Центру вакцинації і запросили отримати другу дозу вакцини 10 червня з 9.00 до 10.00. З собою просили мати паспорт.
О 9.15 прийшла до пункту вакцинації у ЦПСД. Перед кабінетом вакцинації з'явився додатковий стіл за яким медпрацівниця цікавиться, яку дозу ви прийшли отримувати, заповнює документи і підказує до якого кабінету пройти. Тих, хто прийшов за першою дозою щеплять вакциною CoronaVac у одному кабінеті, а тих хто за другою - AstraZeneca\Covishield\SKBio в іншому.
Оскільки самому заповнювати жодних документів не довелося, цього разу вся процедура зайняла менше 5 хвилин. Мене заспокоїли, що імунна відповідь на другу дозу вакцини, зазвичай, слабша тож чекати повторного прояву всіх побочок не варто. Поки почуваюся чудово - подивимось, що буде завтра.
Сертифікати про вакцинацію щепленим двічі поки не видають, принаймні, мені не пропонували. Правда, наскільки я розумію, поки і не повинні - їх обіцяли запустити з липня. Отримати сертифікат можна буде в паперовому вигляді у сімейного лікаря або в електронному вигляді через «Дію». Про це детальніше читайте на нашому сайті в матеріалі:
Вакцинація в Україні: яка різниця між Міжнародним свідоцтвом та «ковідним сертифікатом»
Жодних побочок сьогодні не було. Навіть місце проколу болить лише якщо на нього натиснути.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.