Прийшла весна. У когось почались весняні романи, а у когось – весняні загострення різних болячок. Туберкульоз – одна з тих болячок, яка загострюється навесні. Причому загострюватися вона може дуже тихо і непомітно – безсимптомно, як кажуть лікарі. Такі зміни викликані тим, що зараз більшість населення приймає антибіотики – і від застуди, і від головного болю, і ще бозна від чого. Сильні антибіотики змінюють типову картину протікання туберкульозу. Раніше характерними ознаками захворювання були: стійка температура 37,1; сильна втомлюваність; пітливість; слабкість. Зараз цих ознак може не бути. Крім того, громадянин просто може вирішити, що кволий він через професійний стрес - наймодніше зараз захворювання.
Тож єдиний надійний спосіб перевірити, чи не підчепив ти часом туберкульоз – флюорографія. Раз на рік. Кременчуцькі лікарі запевняють, що раз на рік процедура не шкодить ані дітям, ані дорослим. Вже минулого, 2006 року, у Кременчуці, завдяки флюорографії виявили на 20 % більше хворих, ніж у попередні роки. Народ став свідомий, сам ходить на процедуру. Причому з кожним роком все більше. Якщо у 2005-му із тисячі кременчужан обстежились лише 570, то у 2006-му – вже 615.
Якщо кашель не минає більше трьох тижнів – це вже достатня підстава, щоби пройти обстеження. Найнеобхідніше проходити обстеження дітям, пенсіонерам та асоціалам – ці верстви населення найбільш незахищені перед хворобою.
До речі, асоціали серйозно помиляються, коли думають, що спирт вбиває будь-яку хворобу, і якщо хильнути додаткових півлітра, будь-яка холера окочуриться. Може, якась і не витримає, але не збудник туберкульозу - паличка Коха. Вона і спирту не боїться, і кислоти не боїться, і температуру -270 С витримує. А якщо її – паличку – вже дуже дістають, вона тягне з організму жертви солі кальцію, робить собі з них капсулу і відпочиває там досхочу. Цей «тихий» період хворий сприймає, як одужання. І помиляється.
Такі помилки досить небезпечні. Як правило, недолікована хвороба переходить у хроніку. Нам цього не треба. Тож, шановні кременчужани, збирайтесь на флюорографію. Лікарі просють.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.