Альона Маличенко, кременчужанка
Через тиждень, що минув після нашого останнього візиту, але вже набагато більшим складом, знов вирішуємо відвідати Євромайдан.
З одного боку його звичайний устрій не змінився, з іншого – в очі кидаються певні відмінності. Найперше, що помічаєш – це нові барикади. Якщо минулого разу це були лише рештки розібраної ялинки, дошки та інше безладдя, то тепер це справжні фортеці зі снігу та льоду, укріплені піском, залізними бочками та автомобільними шинами.
Наприклад, раніше барикади, що по вулиці Інститутській і ведуть до Урядового кварталу, мали такий вигляд:
Тепер їх на їхньому місці побудовані справжні блокпости:
Для порівняння барикади по вулиці Хрещатик на шляху до будівлі Київської міської державної адміністрацією. Раніше:
Тепер:
До речі, не останню роль в тому, що відбувається на Євромайдані, відіграє Інтернет. Адже після ночі 11 грудня, коли влада намагалася «зачистити» Площу Незалежності від мітингувальників і розібрала барикади, на «faсebook» хтось розмістив повідомлення з ідеєю насипати сніг у мішки, складати їх одне на одного і поливати водою, і оскільки температура мінусова, то в результаті вийде справжня фортеця. Це повідомлення облетіло всю соціальну мережу і вже ввечері в новинах показували барикади заввишки в два поверхи.
І ще барикади зі сторони Бессарабської площі:
Біля Будинку профспілок:
Вирішуємо зайти всередину Київської міської держадміністрації. В КМДА пускають лише за наявності паспорта. Атмосфера всередині будівлі нагадує табір біженців, адже скрізь сплять люди, при чому сплять, мало не стоячи. Якщо ти влаштувався на ночівлю, сидячи, наприклад на сходах, то це ще непоганий варіант. Не сподобалося, що дозволяють фотографувати і здається, що на кожну сплячу людину приходилося по 2 фотографи. Як і скрізь, тут облаштовані пункти видачі їжі, гарячого чаю та медикаментів.
Відвідуємо Бессарабську площу, де раніше стояв горезвісний пам’ятник Леніну. Тепер це вже місце паломництва для тих, хто хоче мати фото на згадку. Я такі акти вандалізму вважаю недоречними і безглуздими, хоча в тих, хто збирає гроші на відновлення цього пам’ятника хочеться спитати, чого вас, наприклад, не хвилює те, що Андріївській Узвіз забудовують новітніми бізнес-центрами і те, що там руйнують пам’ятки архітектури?
Помітно, що люди вже не такі бадьорі, багато втомлених облич, хоча посміхаються всі, як і раніше. До речі, якщо раніше переважала молодь, то тепер – це чоловіки від 40 до 50 років. Більшість з них входять до загонів самооборони, одних ветеранів-афганців до 500 чоловік. Вочевидь так просто розходитись люди не збираються і як мінімум будуть на Євромайдані до Нового року та Різдва. Бо інакше для чого тоді встановили Різдвяний дідух?
Люди в загонах самооборони, особливо ті, що охороняють барикади тепер мають захисні щити, як в «беркутівців», але дерев’яні. З ними вони постійно проводили щось на зразок тренувань.
Крізь самі барикади зроблені вузькі проходи, через них так просто не пройти: охорона ретельно перевіряє всіх. Бачили кількох п’яних, яких не пустили на територію Євромайдану. До речі, кажуть, що десь з 13 грудня збільшилась кількість нетверезих, що намагалися потрапити на територію. Це пов’язують з проведенням Антимайдану, учасники якого хочуть побачити «інший майдан», а ще з тим, що активізувалася неблагонадійна Борщагівка, почувши про безкоштовні бутерброди.
Стало набагато більше наметів.
Є навіть намет, в якому розмістилася …каплиця.
Також стало набагато більше діжок з дровами для обігріву людей.
Відвідуємо Європейську площу. Напередодні тут відбувався провладний мітинг – Антимайдан. Зараз немає нікого, лише гуляє вітер по площі та стоїть сила-силенна біотуалетів. Основна маса роз’їхалася, а ті, хто залишився, знов перемістилися до Маріїнського парку. Тепер туди так просто не пройти, адже всі підступи до парку заблоковано загонами МВС, а десь вдалечині знов майорить «Беркут». Щоб потрапити до Маріїнки слід обходити мало не весь Урядовий квартал, тому більшість лише фотографується на фоні мвс-ників. Це вже також для багатьох свого роду ритуал.
Прикметно, що люди не просто збираються на так звані «Віче», а я намагаються створити свої власні атрибути протесту: плакати, транспаранти.
І, до речі, тепер на Йолці є Кременчук, при чому багато плакатів. Є навіть «добра згадка» про мера.
Євромайдан ввечері:
В підземці:
На Йолці:
Коли вони вже зрозуміють?
Третє Віче – День гідності:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.