Політична партія «Самопоміч» стала сенсацією позачергових парламентських виборів. Два місяці поспіль українські соціологи переконували нас, що до парламенту проходять п’ять партій, серед яких немає і сліду «Самопомочі»
Та реальне голосування 26 жовтня дало зовсім інший результат – «Самопоміч» впевнено посіла третє місце за кількістю набраних голосів. По Україні за неї проголосувало 11,0% виборців. У Кременчуці за неї віддали голоси 10,24% громадян.
Та найбільша кількість прихильників «Самопомочі» з’явилася у столиці України – за партію віддали голоси 21,39% киян (2 місце після «БПП»)!
Коментуючи «Телеграфу» ситуацію, відомий український політолог Володимир Фесенко зазначив, що перемога «Самопомочі» свідчить про те, що в Україні таки зберігся середній клас, який воліє бачити у парламенті дійсно нову партію європейського типу. Цілком логічно, що найбільший прошарок українського середнього класу вижив у часи режиму Януковича саме в Києві – звідси і такий високий результат «Самопомочі» у столиці.
Аналогічної думки дотримується значна кількість українських політологів. Ось як прокоментував ситуацію заступник директора Інституту соціології НАНУ Євген Головаха:
– Что касается партии «Самопомич», то вся её пропаганда в последний месяц была сосредоточена на том, что должны прийти новые политические силы, которые не должны быть запятнаны прошлым. «Самопомич», с одной стороны, полностью соответствует этим требованиям (ЛІГАбізнес).
Гендиректор КМІСу (Київський міжнародний інститут соціології) Володимир Паніотто так прокоментував успіх «Самопомочі»:
– Для меня лично наиболее неожиданной стала «Самопомич». Судя по всему, партии, которые давно известны, накопили негативный рейтинг. Самый большой накопленный негативный рейтинг у Тимошенко. А «Самопомич», если мы спрашиваем, за кого бы вы никогда не проголосовали, показывает один из самых низких результатов. Она воспринимается как новая проевропейская политическая сила. Я думаю, это связано с желанием видеть в парламенте незапятнанные политические силы (ЛІГАбізнес).
«ТелеграфЪ», зі свого боку, радий, що у Кременчуці, як і в Києві, зберігся певний прошарок середнього класу. Бо середній клас – найбільш прагматичне середовище, схильне вимагати від влади ефективної щоденної роботи, а не політичних див.
"Кременчуцький ТелеграфЪ" від 30 жовтня 2014, №44.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.