Для більшості українців День Незалежності — це найбільш важливе з нерелігійних свят. Ставлення до нього з 2013 року кардинально змінилося. Про це повідомляє КМІС за підсумками проведеного опитування.
Як зазначають соціологи, у 2013 році це свято було найбільш важливим чи улюбленим для 12% українців, а у 2024 році — для 64%.
Соціологи констатують, що найбільш значні зміни відбулися після широкомасштабного вторгнення РФ.
За даними КМІС, у 1990-х роках у середньому 64% українців підтримували Незалежність, а 32% хотіли об’єднання з Росією.
У 2000-х роках у середньому 73% підтримували Незалежність, а 23% хотіли об’єднання з Росією.
Станом на лютий 2013 року (тобто майже за рік до Революції Гідності) абсолютна більшість українців (81%) підтримували Незалежність України (прагнули об’єднання з Росією тоді 16%).
Наразі ж показник тих, хто виступає за Незалежність (нижня межа), становить не менше 87% (а частка тих, хто прагне об’єднання з Росією, становить лише 0,3%). Близько 13% опитаних не визначилися зі своєю відповіддю на це запитання.
Як зазначають соціологи, ці 13% українців, могли як наближатися до табору противників Незалежності, так і вагатися щодо формату відносин з Росією, підтримуючи Незалежність України.
Як зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький, опитування КМІС засвідчували усвідомлення важливості Незалежності України та ріст її підтримки, що є ознакою формування сучасної української громадянської нації.
За його словами, вже у 2013 році, перед Революцією Гідності та перед початком агресії Росії, абсолютна більшість українців бачили Україну незалежною.
Нагадаємо, за результати соцопитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), більшість українців не піддають сумніву легітимність Президента України Володимира Зеленського. Понад 69% опитаних вважають, що він має залишатися на посаді до завершення воєнного стану
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.