За даними опитування, найбільше падіння підтримки подовження бойових дій до перемоги за останні 2 роки відбулося у регіонах, віддалених від лінії фронту
Трохи більш ніж половина (52%) українців хотіли б, щоб Україна якнайшвидше домовилася про припинення війни, а 38% вважають, що потрібно воювати до перемоги.
Про це свідчать результати опитування американського інституту Gallup, проведеного в серпні та жовтні 2024 року.
В інституті відзначили, що нинішня ситуація кардинально відрізняється від 2022 року, коли опитування, проведене через кілька місяців після початку повномасштабного вторгнення Росії, показало, що українці були налаштовані більш рішуче. Тоді 73% віддавали перевагу боротьбі до перемоги.
У 2023 році підтримка боротьби до перемоги знизилася, але все ще 63% опитаних віддали перевагу продовженню боротьби, а не досягненню миру шляхом переговорів (27%). Цього року втома посилилася, вперше досягнувши більшості.
За даними опитування, найбільше падіння підтримки боротьби до перемоги відбулося в регіонах, віддалених від лінії фронту, зокрема в Києві (на 39%) та на заході (на 40%). Серед українців, які проживають на сході країни, більш ніж удвічі більше людей хочуть, щоб війна закінчилася якомога швидше (63%), ніж продовжувалася (27%).
У досліджені зазначається, що значна частина українців, які виступають за швидке завершення війни, вважають, що Україна повинна бути готовою поступитися частиною території в обмін на мир. Більш ніж половина цієї групи (52%) згодні з тим, що Україна повинна бути відкритою до певних територіальних поступок як частини мирної угоди для припинення війни, тоді як 38% не згодні з цим, а ще 10% не знають. Gallup не ставив більш детальних запитань про рівень територіальних поступок, на які були б готові піти люди.
Результати отримані на ґрунті останніх опитувань Gallup в Україні. У 2023 і 2024 роках деякі окуповані території, які перебувають під російським контролем, були виключені з дослідження через відсутність покриття українських мобільних операторів. Ці території становлять приблизно від 10% до 12% населення.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.