Майже половина українців погоджується на вступ до НАТО, якщо частина територій залишиться окупованою
На думку 55% опитаних, найкращим варіантом гарантування безпеки для України є вступ до НАТО. Нейтральний статус, забезпечений міжнародними гарантіями, підтримує лише 12% опитаних. Із запропонованих варіантів найменш надійними для забезпечення безпеки країни респонденти назвали позаблоковий статус України з обмеженням власних оборонних спроможностей та ставку винятково на власні сили зі збереженням оборонних спроможностей. Ці сценарії підтримало по 3% респондентів.
Про це свідчать результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, яке було проведено з 29 листопада по 14 грудня 2024 року.
Як зазначають соціологи, майже половина українців погодяться на вступ до НАТО, навіть якщо частина територій залишиться окупованими РФ. Про це заявили 47% опитаних. Не готові підтримати вступ у НАТО, якщо частина території України буде окупована, 36% опитаних. У червні 2023 року лише 33% опитаних українців готові були погодитися на вступ до НАТО, якщо території залишаться окупованими. Тобто, частка респондентів, готових підтримати вступ України до НАТО без окупованих територій, зросла на 14%. Водночас частка респондентів, які не готові підтримати вступ до НАТО без окупованих територій з минулого року зменшилася на 16% — з 52% до 36%.
Досі Україна неодноразово заявляла, що не може погодитися з будь-якими територіальними поступками чи заморожуванням конфлікту. Таке заморожування, за словами української влади, лише допоможе Росії краще підготуватися до нового нападу.
На питання, які з наступних заходів унеможливлять повторну військову агресію з боку РФ, найпоширенішими варіантами відповідей серед усіх респондентів стали вступ України до НАТО та відновлення ядерного статусу.
За результати опитування українці підтримали такі варіанти:
Підтримка вступу до Європейського Союзу досягла рекордного рівня за весь період моніторингу Фонду «Демократичні ініціативи»: 69% опитаних підтримують європейську інтеграцію України, що на 14% більше, ніж у лютому 2022 року.
Ідею не приєднуватися до жодного союзу підтримало 18% респондентів.
Вступ до ЄС більше підтримують респонденти віком від 18 до 49 років та жителі центральних і західних областей України.
Більшість респодентів позитивно відповіли на питання, як вплинула на позицію України під час можливих мирних перемовин, наступальна операція ЗСУ на територію Росії у Курській області.
Українці вважають, що операція на Курщині:
Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком. Респонденти, які мають близьких, що проживають на тимчасово окупованих територіях, виявилися більш скептичними у своїй оцінці наслідків для переговорів наступальної операції ЗСУ в Курській області.
Опитування проведене на територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії методом face-to-face. Усього опитано 1518 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%.
Україна відмовляється від гарантій, що замінюють членство в НАТО: заява МЗС з нагоди 30-річчя Будапештського меморандуму
Нагадаємо, у листопаді були опубліковані результати опитування американського інституту Gallup, проведеного в серпні та жовтні 2024 року. Згідно з ними трохи більш ніж половина (52%) українців хотіли б, щоб Україна якнайшвидше домовилася про припинення війни, а 38% вважають, що потрібно воювати до перемоги.
За результатами опитування, яке проводила соціологічна служба Центру Разумкова з 20 по 26 вересня 2024 року абсолютна більшість громадян України проголосували б за вступ України до ЄС та НАТО. У разі проведення референдуму про вступ до НАТО найближчим часом, участь у ньому взяли б 82% опитаних і за вступ до НАТО проголосували б 86% українців.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.