Це найменший рівень довіри за період повномасштабної війни. Водночас баланс довіри-недовіри залишається позитивним
Згідно з опитуваннями, рівень довіри до Президента України Володимира Зеленського серед українців дещо знизився: станом на грудень 2024 року йому довіряли 52% українців, не довіряли — 39%, а ще 9% відповіли, що не можуть визначитися. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Зазначається, що хоча показники довіри за рік погіршилися, проте баланс довіри-недовіри залишається позитивним і склав +13%.
Дещо краще ставлення до президента у західних областях (баланс довіри-недовіри склав +27%) та в центральних (+13%). У південних і східних регіонах рівень довіри досить високий, але баланс довіри-недовіри близиться до 0, тобто приблизно однакова кількість опитаних довіряє та не довіряє президенту.
За даними КМІС, довіра президенту значно сильніше пов’язана не з регіоном проживання, а з рівнем оптимізму. За однією із класифікацій 50% українців можна зарахувати до послідовних чи скоріше послідовних оптимістів, а 23% — до послідовних або скоріше послідовних песимістів. Решта 27% мають суперечливі чи невизначені погляди щодо майбутнього та єдності українців.
Таким чином, серед песимістів 57% не довіряють президенту, а довіряють — 31%. Серед тих, хто має невизначені або суперечливі погляди щодо майбутнього України, 42% довіряють проти 49%, які не довіряють. Натомість серед оптимістів 67% довіряють президенту, а 26% — не довіряють.
Соціологи нагадали, що рік тому — наприкінці 2023 року президенту довіряли 77% українців. До лютого 2024 року довіра знизилася до 64%, а до травня — до 59% (водночас частка тих, хто не довіряє, зросла за цей період із 22% до 36%). До жовтня ситуація стабілізувалася, але між жовтнем та груднем рівень довіри знизився.
Опитування провели 2-17 грудня 2024 методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) у всіх вільних регіонах України. Було опитано 2000 респондентів віком від 18 років.
Майже всі українці довіряють ЗСУ, а президенту лише половина — результати опитування НДІ
Нагадаємо, згідно з результатами опитування, проведеного Національним демократичним інститутом (НДІ) у травні 2024 року, Збройним Силам України довіряли найбільше українців — 91% опитаних. Президенту України Володимиру Зеленському довіряли 45% респодентів, тоді як 28% висловлювали недовіру. Як зазначають соціологи, рівень довіри до президента Зеленського залишається відносно високим у порівнянні з попередніми роками. Так, наприкінці 2021 року цей показник складав лише 18%, але після початку повномасштабного вторгнення різко зріс. Наразі він трохи знизився й стабілізувався на рівні 50%.
За результатами опитування, проведеного Центром Разумкова з 6 до 12 червня 2024 року методом face-to-face серед політиків, посадовців та громадських діячів, найчастіше респонденти висловлювали довіру до Володимира Зеленського (54%). При цьому «особистісний» рівень довіри до Зеленського перевищував «інституційний» рівень довіри до Президента України (Президенту, як соціальному інституту, довіру висловили лише 50% опитаних).
За результати соцопитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), більшість українців не піддають сумніву легітимність Президента України Володимира Зеленського. Понад 69% опитаних вважають, що він має залишатися на посаді до завершення воєнного стану.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.