За даними опитування, у всіх регіонах України більшість вважають себе православними й всюди більшість (50% на Заході, 63% у Центрі, 55% на Півдні та 50% на Сході) зараховують до Православної церкви України
70% українців вважають себе православними, з них 56% належать до Православної Церкви України (ПЦУ). Водночас 6% — до Української православної церкви (Московського патріархату) (УПЦ МП). Такі результати опитування оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).
Соціологи вказують, що також 7% українців зараховують себе до Церкви «без конкретизації».
12% становлять атеїсти. Соціологи зазначають, що серед «інших» відповідей частина респондентів говорили, що вони «агностики», «невіруючі» тощо.
За даними опитування, у всіх регіонах України більшість вважають себе православними й всюди більшість (50% на Заході, 63% у Центрі, 55% на Півдні та 50% на Сході) зараховують до Православної церкви України.
У КМІС додали, що при цьому є певні регіональні відмінності. Так, із Заходу на Схід з 6% до 15% зростає частка тих, хто зараховує себе до «просто православних» (а частка тих, хто ідентифікує себе з УПЦ МП становить 5-8% незалежно від регіону). Водночас якщо на Заході 20% ідентифікують себе як греко-католики, то в інших регіонах — не більше 1%.
Крім цього, на Заході, в Центрі і на Півдні 3-4% зараховують себе до протестантів або інших християнських церков. На Сході цей показник — 11%.
Також є різниця за часткою атеїстів. Відносно найменше їх на Заході (7%) і Сході (11%). Трохи більше — у Центрі (15%) і на Півдні (14%).
Нині більшість українців підтримує створення єдиної Православної церкви — 61%. Не підтримують — 16%, а для ще 20% це питання є байдужим.
Упродовж 20 вересня — 3 жовтня 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус», до якого за власною ініціативою додав запитання про релігійну самоідентифікацію населення, а один із замовників додав запитання про ставлення до створення єдиної Православної Церкви і до Закону про заборону окремих релігійних організацій.
Методом телефонних інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) у всіх регіонах України (підконтрольна Уряду України територія) було опитано 2004 респонденти.
Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів — це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 2,9% для показників, близьких до 50%, 2,5% для показників, близьких до 25%, 1,7% — для показників, близьких до 10%, 1,3% — для показників, близьких до 5%.
За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Фактори, що можуть впливати на якість результатів в умовах «воєнного часу», наводилися раніше КМІС.
Нагадаємо, 20 серпня депутати Верховної Ради України прийняли законопроєкт про заборону діяльності релігійних установ, що мають зв’язок з російською церквою. Релігійні організації, які підозрюються в співпраці з державою агресором, будуть перевірятися відповідною експертною комісією.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.