Рапорт розглядається Кадровим центром ЗСУ протягом 72 годин
Відсьогодні у застосунку «Армія+» запрацювала функція подачі рапорту на зміну місця служби. Про це повідомив Міністр оборони України Рустем Умєров.
— Тепер військовослужбовці Збройних Сил можуть швидко й без зайвої бюрократії подати рапорт на переведення в іншу частину, — зазначив міністр.
Процес максимально зручний та займає близько 15 хвилин.
Що потрібно знати:
- Для подачі рапорту потрібен військовий квиток або посвідчення офіцера та рекомендаційний лист від частини, куди планується переведення. Для переведення за станом здоров’я може знадобитися висновок ВЛК.
- Запит автоматично надсилається в Кадровий центр ЗСУ і розглядається протягом 72 годин — командирської згоди для подачі рапорту не потрібно.
- При переведенні між тиловими та бойовими підрозділами Кадровий центр узгоджує це з командирами частин.
- Погодження потрібне, якщо військовий є офіцером або займає офіцерську посаду.
- Переведення заборонені для тих, хто служить у частині менше ніж 6 місяців або якщо з моменту попереднього переведення пройшло менше ніж рік.
- У разі відмови в «Армія+» обов’язково вказуються чіткі причини.
Зазначимо, що всі підстави для відмови у переведенні чітко визначені постановою Кабінету міністрів України від 12.11.2024 № 1291.
Послуга створена для спрощення процесу переведення і стала можливою завдяки співпраці Міноборони, ЗСУ та громадських організацій.
Хто має право на переведення, відповідно до постанови уряду:
- військовослужбовці, які проходять військову службу у військових частинах тилового та оперативного забезпечення, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, ТЦК, військових частинах резерву, а також в інших військових частинах ЗСУ, які не належать до військових частин бойового складу військ, усіх родів (видів) військ (сил) ЗСУ, які мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до військових частин бойового складу військ ЗСУ;
- перелічені вище особи, які мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до інших військових частин ЗСУ, які не належать до військових частин бойового складу;
- військовослужбовці, які проходять військову службу у військових частинах бойового складу військ усіх родів (видів) військ ЗСУ, які мають бажання бути переміщеними до інших військових частин бойового складу;
- військовослужбовці, які проходять військову службу у військових частинах усіх родів (видів) військ (сил) ЗСУ, які за висновком ВЛК придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК, вищих військових навчальних закладах, навчальних центрах, закладах, медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони, але не призначені у своїх військових частинах на посади, що відповідають висновку ВЛК, і мають бажання бути переміщеними для подальшого проходження військової служби до іншої військової частини.
Нагадаємо, 12 листопада Президент України Володимир Зеленський повідомив у своєму Телеграм-каналі про ухвалення урядом постанови, щодо нового механізму переведень військовослужбовців між військовими частинами ЗСУ.
Раніше ми писали, що Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський погодив спрощену процедуру переведення бійців між військовими частинами.
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.