Під призов на військову службу потрапили усі чоловіки віком від 18 до 30 років, які не проходили службу в російській армії
Російська окупаціонна влада розпочала масштабний призов на військову службу мешканців тимчасово окупованих територій України. Це перший набір такого масштабу, який охопив усі окуповані території. Раніше призов був обмеженим. Пріоритет у призові наразі надається чоловікам віком 25+.
Про це розповіло видання «Громадське радіо», посилаючись на інтерв’ю радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенка.
В етері «Громадського радіо» Петро Андрющенко повідомив, що перший масштабний призов окупанти розпочали цієї восени. За його словами, під мобілізацію потрапили всі, хто не проходив службу в російській армії, віком від 18 до 30 років. Цей набір є найбільшим з 2022 року і фактично дорівнює масштабам мобілізаційної кампанії на території самої Росії.
У Маріуполі та Волновасі російські окупанти провели публічні заходи, де новобранці складали присягу. Після того мобілізованих вивозять до Ростовської області, Криму, а також до інших регіонів РФ.
Під час мобілізації росіяни жорстко тиснуть на молодих українців, включно до позбавлення волі. Зокрема, чоловіків, які отримали російські паспорти, зобов’язують ставати на військовий облік. За відмову передбачені різні покарання. Петро Андрющенко зазначає, що йому відомо про випадки арештів, зникнення людей, або заборони на виїзд з окупованих територій.
Через такі дії багато хто змушений або йти на строкову службу, або погоджуватися на підписання контрактів із російською армією. За його словами, частина мобілізованих вже перебуває на передовій як контрактники.
Радник міського голови Маріуполя розповідає, що попри обіцянки окупантів «не брати участі в бойових діях», багатьох призовників вірогідно відправлять на фронт.
За його словами, основну категорію мобілізованих складають чоловіки віком від 24 до 30 років. Молодь віком 18–20 років намагаються переконати укладати контракти, використовуючи фінансові стимули, тоді як старших чоловіків набирають для служби за призовом.
За словами Андрющенка, випадків відкритої відмови практично немає. Чоловіки, які отримали повістки, розуміють, що уникнути призову неможливо. Єдиний спосіб — це уникнути військового обліку чи втекти до безпечного регіону. Однак зробити це дуже складно.
Петро Андрющенко також розповів, що росіяни застосовують особливу тактику для того, щоб залучити якомога більше українців до своєї армії.
— Справа у тому, що росіяни не бовдури, як нам би того хотілося, і вони використовують свою стандартну тактику в подібних заходах. Вони починають умовно з двох осіб. Ці двоє не потрапляють на фронт, пишуть листи, приїжджають додому і розповідають, як їм добре служити в російській армії. Наступного разу вони вже залучають 10 осіб, і цей процес повторюється. А потім призивають масово, і тому ніяких бунтів не відбувається. Люди не розуміють того, що насправді їх чекає. А насправді їх чекає зовсім інша ситуація… Таку тактику росіяни застосовують всюди, — зауважив він.
За словами Петра Андрющенка, усі окуповані території України для росіян розглядаються як мобілізаційний ресурс. Тільки мобілізація там проходить набагато жорсткіше, ніж це відбувалося на території самої Росії.
Вийшов з окупації, щоб стати на захист України та звільнити від росіян своє рідне місто
Про те, що на тимчасово окупованій території (ТОТ) Херсонщини росіяни почали осінній призов та проводять мобілізацію в окупаційну армію, а чоловіки масово почали отримувати повістки в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
Рух «Жовта стрічка» у своєму Телеграм-каналі уточнює, що загарбники посилили мобілізаційні заходи на лівому березі Херсонщини. Зокрема, у Генічеську, Скадовську, Каланчаку та Чаплинці російські окупанти активізували обхід по квартирах та будинках, шукаючи чоловіків віком від 18 років. Під приводом мобілізації, росіяни здійснюють примусові заходи, намагаючись поповнити свої військові ряди за рахунок цивільного населення. Мешканців ТОТ закликають бути обережними.
Уряд забрав право бронювати у частини підприємств, а відстрочки діють лише до 28 лютого
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван нещодавно заявив в інтерв’ю PBS News, що успіх на фронті більше залежить від мобілізації, ніж від швидкого надання союзниками зброї. За його словами, Україна повинна зробити більше, щоб зміцнити свої позиції з точки зору кількості сил на фронті, а жодна система озброєнь не може змінити людські ресурси.
В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан та триває загальна мобілізація. Відтоді Верховна Рада кожні три місяці продовжує строки дії воєнного стану та мобілізації. Законодавство України передбачає мобілізацію військовозобовязаних віком від 25 до 60 років.
Мобілізаційний резерв України складає 3,7 млн чоловік, — The Financial Times
Нагадаємо, мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років — 11,1 млн. Про це повідомила The Financial Times.
Минулого тижня ми писали, що за даними Bloomberg лише чверть захисників України, які воюють на фронті, були добровольцями — інші були призвані за мобілізацією.
Ми також розповідали, як у Полтавському обласному ТЦК та СП пояснили відмінність рекрутингу від мобілізації та наголосили, що кожен має бути готовий до призову.
Нещодавно «Кременчуцький Телеграф» писав про новий шлях для рекрутингу — відтепер командири військових частин отримали право самим займатися мобілізацією військовозобов’язаних, які добровільно виявили бажання служити.
Україні, можливо, доведеться знизити призовний вік, якщо Росія оголосить мобілізацію — нардеп
У вересні народний депутат Сергій Рахманін, який є членом комітету Верховної Ради з національної безпеки, оборони та розвідки, в інтерв’ю «Українській правді» розповів, що рекрутинг дуже погано поповнює українську армію. За словами депутата, рекрутинг «ніколи в житті» не зможе забезпечити комплектування збройних сил будь-якої держави, яка веде таку повномасштабну війну.
У Полтавському ОТЦК розповіли, як проходить мобілізація в області
На думку Сергія Рахманіна, рекрутинг — це приємний бонус і не більше. Водночас нардеп каже, окремим бригадам вдається досягати непоганого співвідношення рекрутів та мобілізованих з ТЦК. На його переконання, держава має вивчати цей досвід та масштабувати його на всю країну.
Ще один народний депутат, секретар парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко заявив, що в Україні спостерігається спад мобілізації. У зв’язку з цим, він закликав до радикальних заходів, щоб підвищити ці показники та заявив, що Україні, можливо, доведеться ухвалити законопроєкти щодо зниження призовного віку, якщо Росія оголосить мобілізацію.
Україні, можливо, доведеться знизити призовний вік, якщо Росія оголосить мобілізацію — нардеп
У Полтавському ОТЦК також розповідали, чому військові з ТЦК для вручення повісток виходять на вулиці та які є способи поповнення Збройних Сил України. А також розповіли, коли припиниться вручення повісток на вулицях міст та як відбувається затримання військовозобов’язаних.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.