Україна досягла з РФ попередньої домовленості щодо обмінів військовополоненими у 2025 році. Вони мають стати систематичними.
Про це розповів Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець у інтервʼю для телеканалу «Рада». Першими повертатимуть полонених з тяжкими пораненнями та хворобами.
У грудні минулого року Дмитро Лубінець повідомляв, що за перші 1000 днів війни проти Росії, станом на 21 листопада 2024 року додому з російського полону вдалося повернути 3767 українських громадян. У цю цифру входять як військові, так і 168 цивільних, яких російські окупанти захопили у заручники.
Серед військовослужбовців, які учора повернулися із російського полону, двоє мешканців Полтавщини
Нагадаємо, черговий обмін військовополоненими між Україною та Росією відбувся напередодні Нового року. 30 грудня додому повернулися 189 полонених українців. Серед звільнених були захисники «Азовсталі» та Маріуполя, ЧАЕС, острова Зміїний та з інших напрямків фронту. Додому повернулись також двоє мешканців Полтавщини — Вадим Гузаков і Андрій Цимбал, які потрапили у полон 12 квітня 2022 року. Вони служили у складі 36 окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського та на початку повномасштабного вторгнення захищали Маріуполь. На повернення захисників із полону чекали у Великобагачанській і Гоголівській громадах.
Спецслужби РФ намагаються залучити родини полонених до дестабілізації ситуації в Україні
Нещодавно ми писали про розповідь Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця щодо тиску на родини українських військовополонених з боку РФ. Зокрема про те, що російські спецслужби намагаються використати військовополонених в якості заручників, впливаючи на поведінку їхніх рідних, та намагаються залучити родини полонених до дестабілізації ситуації в Україні.
Наприкінці минулого року Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомив про нову хвилю шахрайства та активізацію російських спецслужб у використанні чутливої теми полонених та зниклих безвісти для інформаційних операцій проти України. Зловмисники, користуються вразливим емоційним станом родичів військовополонених, маніпулюють їхнім бажанням отримати бодай якусь інформацію про рідну людину та повернути її додому. Шахраї намагаються встановити з ними контакт та заволодіти їхніми коштами.
На Полтавщині запрацював центр розшуку зниклих безвісти в умовах воєнного часу
«Кременчуцький Телеграф» раніше писав, що Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими останнього часу фіксує значне збільшення кількості шахраїв, які вимагають гроші з родичів полонених або зниклих безвісти військовослужбовців.
Ми також писали, що в Україні є декілька державних органів та представництв міжнародних організацій, які займаються розшуком військовополонених та людей, що зникли безвісти під час війни, одним з яких є Координаційний штаб з поводження з військовополоненими.
Ми також писали, що робити родичам, коли зникає людина, а також розповідали про те, як на Полтавщині працює спеціалізований центр поліції із розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
«Це реальні концтабори» — командир морпіхів Сергій Волинський про умови полону в Росії
Нещодавно «Кременчуцький Телеграф» поспілкувався із мамою захисника «Азовсталі» зі Світловодська, якого звільнили з полону.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.