star archive bad ca calendar cat coms dislike down down2 fav fb gp info left like login love mail od pass rel reply right search set share sort_down sort_up top tw up views vk votes cross phone loc ya

США просять Україну допомогти у розробці безпілотників: українські БпЛА найкращі – WSJ

14.03.2025, 07:45 Переглядів: 593

 

Військові експерти визнають, що США відстали у розвитку безпілотних технологій й не можуть обійтися без допомоги України

Українська безпілотна індустрія здійснила справжній технологічний прорив під час війни. Тепер Пентагон та приватні компанії США, що займаються виробництвом зброї, шукають співробітництва з українськими виробниками, оскільки жодна компанія у США не встигає за Україною у розвитку безпілотних технологій. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Видання зазначає, що за роки повномасштабної війни українські компанії освоїли масове виробництво дронів навіть за умови обмежених ресурсів. У 2024 році Україна виробила близько 2 мільйони безпілотників, багато з яких летять на сотні миль й вражають цілі далеко від лінії зіткнення на території Росії.

На відміну від американських БпЛА, українські дрони адаптовані до радіопридушення, коштують удесятеро дешевше, а їхні розроблення триває лічені місяці, а не роки, як в США.

Американські військові експерти визнають, що США сильно відстали у розвитку безпілотних технологій. За офіційними даними Пентагону, країна може виробляти лише 100 тисяч дронів на рік, тоді як Україна у 20 разів більше.

США вклали мільярди доларів у розроблення невеликих безпілотників для майбутніх воєн, але результат виявився таким, що розчаровує: дрони дуже дорогі та не витримують сучасних умов бою. Американські компанії, які постачали свої дрони Україні, спостерігали, як вони просто падали з неба через потужну протидію РЕБ з боку російської армії.

Підрозділ оборонних інновацій Пентагону (DIU) вперше законтрактував два спільні українсько-американські продукти. Якщо тестування пройде успішно, це відкриє шлях для офіційних контрактів з Міністерством оборони США.

Проте, є деякі проблеми у співпраці. Це залежність від китайських компонентів, що не влаштовує Пентагон, оскільки США не можуть допустити закупівлю продукції з китайськими деталями, обмеження України на експорт дронів та дипломатичні розбіжності, що виникли між Києвом та Вашингтоном в останні дні.

Проте Україна вже заявила, що хоче стати світовим центром безпілотної авіації після закінчення війни. А для США українські безпілотні технології - шанс наздогнати своїх конкурентів та зміцнити власні позиції у майбутніх конфліктах, зазначає видання.

Безпілотний флот України завдав потужного удару по російському флоту у Чорному морі

Окрім авіаційних безпілотників, в Україні активно розробляється морські дрони та надводний флот, який міг би запускати зі своєї палуби FPV-дрони. З 2024 року український безпілотний надводний флот робить регулярні набіги на російську берегову оборону у Чорному морі, повідомляє Forbes.

Нещодавно такі безпілотні морські безпілотники пройшли вздовж узбережжя окупованої Росією Південної України та запустили FPV-дрони, які підірвати два російських засобів ППО – «Осу» та «Стрілу». Надводні безпілотні катери типу Sea Babies і Magura V5 можуть перевозити до чотирьох таких FPV-дронів.

До недавнього часу Україна завдавала ударів по російським військовим об'єктам РФ на Чорному морі лише за допомогою надводних дронів, які були начинені вибухівкою. Окупантам для протидії безпілотним катерам довелося задіяти не лише берегову охорону, а й авіацію, однак віднедавна це для них стало небезпечно.

Наприкінці 2024 року надводний дрон Magura V5 за допомогою ракет класу «земля – повітря» зумів підбити кілька вертольотів Мі-8.

Отже, українські безпілотні катери за три роки війни пройшли шлях від «камікадзе» до таких, що можуть повертатися на базу, щоб завантажувати нові FPV-дрони та ракети для знищення кількох російських цілей.

Україна удесятеро збільшила виробництво FPV-дронів та переважає за цим показником Росію

«Кременчуцький Телеграф» нещодавно писав, що у виробництві безпілотників Україна наближається до самозабезпечення. Перший заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк заявив, що на початку 2024 року кількість ударних FPV-дронів, що застосовувалися для ураження противника, становила близько 20 тисяч на місяць, а зараз цей показник зріс до 200 тисяч і продовжує зростати. Щодо власного виробництва FPV-дронів, то за його словами, Україна переважає РФ у їх виготовленні. У 2025 році Міноборони планує закупити 4.5 млн FPV-дронів українського виробництва.

У 2025 році Міноборони планує закупити 4.5 млн FPV-дронів українського виробництва

Ми також повідомляли, що у 2024 році виробничі потужності української дронової індустрії зросли у понад 10 разів порівняно з минулим роком, а також писали, що цього року понад 95% дронів для ЗСУ виробляються в Україні. Їх виробництво постійно зростає. Наразі майже 300 українських компаній займаються виготовленням різних типів дронів.

Україна вперше застосувала проти Росії ракету-дрон «Паляниця»

Зокрема, 24 серпня, відбулося перше успішне бойове застосування «Паляниці», що демонструє новий рівень можливостей української оборони.

Наприкінці минулого року Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна у 2024 році виробила перші сто одиниць ракетного озброєння, а також значно збільшила виробництво снарядів, гармат, дронів й буде й далі нарощувати виробництво власної зброї

Автор: Віктор Крук Джерело фото: Max Glushak
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 6 від 6 лютого 2025)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх