Срібло Парижу — у Горішніх Плавнів

Сьогодні, 16:25 Переглядів: 164

У складі української збірної на літніх Олімпійських іграх у Парижі виступили 140 спортсменів у 22 видах спорту

У п’ятницю, 9 серпня, Людмила Лузан та Анастасія Рибачок у завзятій боротьбі виграли срібну медаль Олімпіади-2024. Таким чином, уже третю літню Олімпіаду поспіль спортсмени з Горішніх Плавнів виборюють як мінімум одну медаль: «бронзу» у 2016 році в Ріо-де-Жанейро, «срібло» та «бронзу» у 2021-му в Токіо, «срібло» Ігор-2024 в Парижі.

Міський голова Дмитро Биков від імені Горішньоплавнівської громади привітав телефоном представницю ВК «Гірник» Людмилу Лузан та її тренера Миколу Мацапуру із завоюванням олімпійської медалі. За словами Дмитра Бикова, попри воєнний час, місто та підприємства Ferrexpo знайшли можливість забезпечити підготовку спортсменів на належному рівні.

Літня Олімпіада-2024 підійшла до свого завершення — у неділю, 11 серпня, відбулося церемонія закриття Ігор у Парижі. Горішні Плавні на головному турнірі світового спорту представили п’ять спортсменів. Це веслувальники на байдарках і каное Людмила Лузан, Павло Алтухов, Олег Кухарик, Ігор Трунов, а також стрілець Максим Городинець.4

У складі української збірної на літніх Олімпійських іграх у Парижі виступили 140 спортсменів у 22 видах спорту. Представники Горішніх Плавнів уже третю Олімпіаду поспіль формують кістяк команди з веслування на байдарках та каное. Найбільші очікування були пов’язані з виступом у каное-двійці Людмили Лузан та Анастасії Рибачок (до заміжжя — Четверікової), які є срібними призерками попередньої Олімпіади на дистанції 500 м. У попередньому заїзді 6 серпня пара Лузан-Рибачок фінішувала другою в своєму заїзді — цього було достатньо, щоб пройти у півфінал. Півфінальні та фінальні заїзди відбулися 9 серпня.

Людмила Лузан та Анастасія Рибачок у завзятій боротьбі виграли срібну медаль Олімпіади. У фінальному заїзді наші спортсменки показали час 1:54:30 хв, на шість сотих секунди випередивши суперниць із Канади.

У півфінальних заїздах спортсменки показали загальний четвертий час. Але у фіналі покращили результат і повторили «срібний» успіх Олімпіади-2020. Підсумковий протокол перегонів: 1. Китай, 2. Україна, 3. Канада.

Таким чином, уже третю літню Олімпіаду поспіль веслувальники з Горішніх Плавнів виграють медалі. Нагадаємо, у 2016 році бронзові нагороди виборола каное-двійка Тарас Міщук-Дмитро Янчук, а у 2021-му «срібло» та «бронзу» здобули каное-двійка Людмила Лузан-Анастасія Четверікова та Людмила Лузан в індивідуальній гонці. Окрім участі у заїздах двійок, і Людмила Лузан, і Анастасія Рибачок брали участь в індивідуальних перегонах на дистанції 200 м. У попередніх заїздах, що відбулися 8 серпня, обидві спортсменки фінішували четвертими та пробилися до чвертьфіналу. Того ж дня за кілька годин і Людмила Лузан, і Анастасія Рибачок виграли свої заїзди, завоювавши право виступити у півфіналі.

У змаганнях каное-одиночок на дистанції 1000 м виступив представник ВК «Гірник» Павло Алтухов. У попередньому заїзді 28-річний спортсмен фінішував на останньому, п’ятому місці, проте отримав можливість пройти до наступного етапу в одному із чвертьфінальних перегонів. Того ж дня у своєму заїзді він фінішував третім, однак не пройшов у півфінал, оскільки таке право отримували лише веслувальники, які посіли у заїзді перше чи друге місце.

Слід зазначити, що Павло Алтухов пройшов дистанцію в чвертьфіналі за 3:51.58 хв, що дозволило йому обійти як угорця Балажа Адольфа, так і китайця Боуена Джі, які вибороли перші два місця в іншому чвертьфінальному заїзді. Але в підсумку наш спортсмен завершив виступи на Олімпіаді, а його суперники отримали право продовжити боротьбу у півфіналі.

Крім двох каноїстів Горішні Плавні на Іграх-2024 також представляли два байдарочники — Олег Кухарик та Ігор Трунов. 6 серпня у попередньому заїзді байдарок-двійок на 500 м вони фінішували на третьому місці, отримавши право продовжити боротьбу у чвертьфіналі. Однак у наступному етапі пара Кухарик-Трунов, навіть значно покращивши свій результат (відповідно 1:31.24 та 1:29.68 хв), усе одно завершила виступи. Усі шестеро учасників чвертьфінального заїзду показали неймовірну щільність результатів (перше місце — 1:28.36 хв, шосте місце – 1:29.68 хв). Як і у випадку з виступом Павла Алтухова, парі Кухарик-Трунов також дещо не пощастило зі складом учасників чвертьфінального відбору, бо в іншому заїзді вони з таким часом фінішували б на другому місці. Однак основна ставка спортсменами робилася на перегони байдарок-четвірок (склад — Олег Кухарик, Ігор Трунов, Дмитро Даниленко, Іван Семікін), адже український квартет ставав у 2021 році чемпіоном світу у спринтерській гонці на дистанції 500 м. Крім того, українські спортсмени були призерами чемпіонатів світу у 2022 та 2023 роках. Не без «пригод» відібравшись у фінал (четверте місце у попередньому заїзді, п’яте — у чвертьфінальному, четверте — у півфінальному), наш квартет у вирішальному заїзді зупинився буквально в одному гребку від п’єдесталу. Українській команді не вдався стартовий відрізок дистанції (сьоме місце на позначці 250 м), що значною мірою вплинуло на підсумок перегонів.

За результатами другої половини дистанції наш квартет показав практично однаковий час із бронзовими призерами командою Іспанії (різниця склала сім сотих секунди). А в боротьбі за перше місце команда Німеччини на чотири соті секунди випередила квартет із Австралії. Разом із веслувальниками Горішні Плавні на Іграх-2024 також представляв Максим Городинець (стрільба зі швидкісного пістолета з відстані 25 м). Зазначимо, що лише 29 травня цього року в хорватському Осієку 25-річний спортсмен виграв золоту медаль на чемпіонаті Європи та отримав право виступити на Олімпіаді. На Іграх-2024 у кваліфікаційному етапі змагалися 29 стрільців із 20 країн, а право виступити у фіналі отримували шість спортсменів. За підсумками двох етапів кваліфікації Максим Городинець вибив 584 бали, але для виходу у фінал йому не вистачило буквально одного бала. У результаті вихованець ДЮСШ No 1 посів восьме місце у підсумковому протоколі змагань, а п’єдестал пошани зайняли представники Китаю та Південної Кореї — Лі Юехун, Чхо Йон Че, Ван Сіньцзе.

Автор: «Хроніки тижня»