Україна завоювала 13 золотих медалей на Паралімпійських іграх-2024: серед переможців кременчужанин Олександр Яровий

Сьогодні, 08:23 Переглядів: 131

Учора «золото» Паралімпійських ігор вибороли Анастасія Москаленко у штовханні ядра та плавець з Полтавщини Ярослав Денисенко

Учора Україна здобула тринадцяту золоту медаль на Паралімпійських іграх-2024 в Парижі. Анастасія Москаленко стала найкращою у штовханні ядра (клас F32).

У фіналі вона встановила новий світовий рекорд – 8 метрів. У боротьбі за золоту медаль українка на 11 сантиметрів випередила чинну чемпіонку світу Ванну-Гелену Бріто Олівейру з Бразилії.

Таким чином, Анастасія Москаленко захистила звання паралімпійської чемпіонки у штовханні ядра. На Іграх у Токіо-2020 вона перемогла з паралімпійським рекордом у 7,61 метра.

Тепер в активі збірної України на Паралімпіаді в Парижі вже 52 медалі: 13 золотих, 18 срібних та 21 бронзова.

Україна піднялася на сьоме місце в медальному заліку та йде п'ятою за кількістю виграних нагород.

Паралімпійські ігри в Парижі триватимуть до 8 вересня. Україну представляють 140 атлетів, які змагаються у 17 видах спорту. Це рекордна кількість видів спорту в паралімпійській історії України.

З Полтавської області в Паралімпійських іграх у Парижі беруть участь 18 спортсменів, серед них двоє параатлетів з Кременчука — Володимир Пономаренко та Олександр Яровий

На літніх Паралімпійських іграх в Токіо-2020, українські спортсмени завоювали 98 нагород: 24 золоті, 47 срібних і 27 бронзових. З цим результатом Україна тоді посіла шосте місце в медальному заліку і стала п'ятою за кількістю нагород.

Нагадаємо, у перший день паралімпіади параатлет з Кременчука Володимир Пономаренко здобув «срібло» на Паралімпійських іграх у Парижі. Він штовхнув ядро на 12,12 метра.

Параатлет з Полтавщини Ярослав Денисенко виборов бронзову медаль на Паралімпійських іграх.

Параатлет з Полтавщини Євгеній Богодайко у неділю здобув дві бронзові медалі на Паралімпійських іграх у Парижі.

Плавець з Полтавщини Денис Остапченко виборов «золото» для України на Паралімпійських іграх.

2-го вересня плавець з Полтавщини Олексій Вірченко здобув бронзову медаль на Паралімпійських іграх у Парижі

А спортсмен із Кременчука Олександр Яровий, що нині на змаганнях представляє Черкаську область, здобув «золото» у штовханні ядра і тим самим оновив свій світовий рекорд.

Учора полтавець Ярослав Денисенко теж виборов «золото» на Паралімпіаді. Це його друга нагорода на Паралімпіаді – він вже має бронзову медаль за плавання на спині на дистанції 100 м у класі S12.

А українець Єгор Дементьєв, якого тренує депутат Кременчуцької міської ради Геннадій Іванян, виборов «срібло» Паралімпіади-2024 у велотреку.

Автор: Віктор Крук Джерело фото: Національний паралімпійський комітет України