6-7 червня на аеродромі під Києвом відбувся черговий ХІ Міжнародний рок-фестиваль «Чайка». На другий день фесту молодіжна редакція «Телеграфа» разом із Олегом Скрипкою, Дельфіном, «Королём и Шутом» та іншими зірками жарилася на сонці, літрами жлуктила холодні напої та чекала хоча б невеличкого дощика.
Всім, хто прагнув потрапити на рок-фестиваль, довелося купувати квитки-браслети трьох типів: найдешевший – зелений (standart) – 120 грн, дорожчий – блакитний (fun) чи найдорожчий – VIP, із правом бути присутнім на всіх прес-конференціях із зірками – 560 грн. Крім того, відвідувачі насолоджувалися силою-силенною охорони, що суворо відбирала всі алкогольні напої на вході до фесту, атракціонами, «затурканими» організаторами, двома сценами для відомимих виконавців, сценою Young Talants (молоді таланти – ред.), величезними телеекранами і навіть справжнісінькими літаками з парашутистами. Охоронці, які знали все і про всіх (така служба!), розповили нам, що стрибок із парашутом разом з інструктором коштує близько 1500 грн. От, правда, скільки коштує політ без парашута й інструктора, відповісти не змогли:) Замість цього розказали про розбишак, які вночі під звуки ді-джейських сетів намагалися стрибнути на півтораметрову сцену, та яких швиденько під білі рученьки вивели за межі фесту. Цікаво, що таких зухвалих випадків було не так уже й багато – тільки два: ще один стався наступного дня, коли переповнений емоціями хлопчина вибіг на малу сцену і прямо в мікрофон почав зізнаватися, як йому подобаються усі виступи, музика і навіть організація. Балакуна просто забрали зі сцени, пояснили «політику партії» і відпустили гуляти далі.
Зірковий топ-лист
На міжнародному дводенному рок-фестивалі виступали: «Бумбокс», «Воплі Видоплясова», Дельфін, «Мумій Троль», «Брати Гадюкіни», «Septicflesh» (Греція), «Алиса», «Dj Light», «Dj Конь», «Dj Suhar», «Dj Andrey Balkonsky», «Dj Tapolsky», «МсАлена», «Cinema Bizarre» (Німеччина), «Король и Шут», «DevilDriver» (США). Цього року на фесті вперше встановили другу сцену, на якій глядачів розважали близько 20-ти молодих груп із України, Італії та Естонії. Серед них були й представники Кременчука – гурт «Side Of My Body», який пройшов відбірковий етап «Чайки», випередивши майже тисячу інших команд. Для фестивалю хлопці з «Side Of My Body» спеціально написали три нові пісні, тому цілими днями відпрацьовували програму й вигадували образи для виступу. В результаті глядачі аж верещали від кременчужан, а потім бігали за музикантами по всьому аеродрому – просили автографи.
Година наодинці з кумирами
Кожному виконавцю давали на виступ на великій сцені «Чайки» більше години. Тому глядачі, які прийшли насолодитися улюбленою групою, залишилися задоволеними. Українські меломани на диво добре сприйняли грецьких рокерів «Septicflesh». А от на дівчат, які приїхали подивитися на красенів з японсько-німецького гурту «Cinema Bizarre», чекало прикре розчарування. Гурт вийшов на сцену не в повному складі – клавішник Ромео залишився за лаштунками. Подейкували, що він просто забув свої клавіші, а тут замість них йому нічого не змогли запропонувати. Проте це не завадило дівчатам-фанаткам після виступу бігти що є сили за сцену заради автографів та фото з кумирами. Хлопці ощасливили майже кожну.
Місс «Чайка»
Для дівчат, які дуже хотіли потрапити на «Чайку» безкоштовно, організатори придумали конкурс краси «Місс «Чайка». Починаючи з вересня минулого року, красуні відправляли свої фото, а за декілька тижнів до фесту організатори оголосили 11 переможниць. На одному з фото ми побачили дівчину, яка назвала себе Tannja, і , скоріш за все, вона була з Кременчука. Місце, на фоні якого була сфотографована красуня, аж надто нагадувало нашу «Зебру». Але чи приїхала Tannja на фестиваль, і чи скористалася своїм правом безкоштовно гуляти по всій території фесту з браслетом VIP – так і залишилося загадкою.
Реверанс від Скрипки
Фронтмен легендарного гурту «Воплі Видоплясова» Олег Скрипка цього разу був надзвичайно ласкавим до журналістів. Одразу після виступу він забіг до гримерки, перевдягнувся у білу з квіточками сорочку, від якої у багатьох журналісток аж колінка почали тремтіти. Потім привітався, присів у реверансі й почав спілкуватися із пресою, яка між тим намагалася хоч якось сховатися від спеки в розбитому на траві наметі.
– Пане Олеже, ви, не зважаючи на полудневу спеку, так активно рухалися на сцені! А ваш реверанс взагалі нас приємно здивував. Таку пластику в вас розвинула Єлизавета Дружиніна, ваша колишня партнерка по «Танцям з зірками»?
– О, ні! Ви просто не бачили, як я танцював років 20 тому! Я займався у спеціальному київському гуртку – ось там і розвинув свою пластику.
– На «Чайці» ви виступаєте на одній сцені з багатьма гуртами. Як особисто ставитеся до російських рокерів – Лагутенка (гурт «Мумій Троль») та Кінчева (гурт «Аліса»)?
– Ну, я можу тільки сказати, що ці представники російського року вже стали класикам. Але взагалі-то український та російській рок – це дві різні планети. Ми більше співаємо, а сусідній народ більше промовляє під музику та напівспіває. Вони просто не співоча нація. А от «Братів Гадюкіних» (які, до речі, теж тут виступають) із їхньої специфікою я, мабуть, можу поставити поряд із ТІКом.
– Здається, із Кінчевим вас пов’язує ще і трагічний випадок у житті…
– Так, ми якось летіли на одному літаку і ледь не розбилися. Усе обійшлося…
– А які українські гурти ви могли б ще виділити?
– Приходьте на фестиваль «Країна мрій» та «Рок-Січ» – дізнаєтеся…
– До речі, чому «Каїна мрій» цього року триватиме тільки один день?
– Ви самі знаєте відповідь. Через кризу, на жаль…
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.