9 липня представники Радикальної Партії Олега Ляшка у Кременчуці організували для ЗМІ рейд з пошуку незаконних забудов у прибережній зоні Дніпра.
Розпочався рейд з човнової станції на лівобережжі Дніпра на Першому Занасипі. Вже при виході із затоки з права, на узбережжі навпроти «Афін», журналісти помітили мальовничий будинок-зруб, стіни якого чемно натирала до блиску жіночка-працівниця.
Навколо будинку власники розбили клумби і обладнали невеликий місток через водойму. Звісно, будинок і подвір'я обнесли огорожею з усіх сторін, включаючи й бік річки.
Рейдовий човен рухався далі - вийшов на середину Дніпра та поплив вниз по течії в бік Силікатного заводу. Наступним «обє’ктом», який помітили журналісти став «скелет» велетенського корабля, пришвартований на правому березі Дніпра.
Навколо нього власники облаштували човнову базу з гаражами для водної техніки, а саму територію з боку води обнесли огорожею.
Далі правобережжя залишалося «чистим», а от лівий берег за «Нібулоном» обріс котеджами, мов грибами. Першим «впав у око» котедж із просторими приватними пляжами, фонтаном та пришвартованим катером.
Придивившись краще журналісти помітили, що за одним котеджем «ховаються» ще мінімум три.
Ще один котеджний будиночок «вмостився» прямо на березі біля приватного пляжу. Підхід до цієї «грибної» території з боку води був відкритим.
Останній, помічений в рейді, будиночок заховався у густій зелені дерев.
Якби до берега біля «хатки» не «припнули» водяний мотоцикл і якби дерева були більш розлогими, її взагалі б ніхто не помітив.
Як виявилося, подвір’я цього котеджу активно розбудовується.
Місця для купання тут немає, але стежинку до води таки виклали плиткою.
За інформацією, яка стала відома журналістам, у «знайдених» на Дніпрі забудовах часто бачили кременчуцьких можновладців.
Нагадаємо, що будуватися у прибережній зоні (на захисних смугах водойм) – заборонено чинним законодавством України. «ТелеграфЪ» уже ходив у такі рейди і намагався дізнатися, кому належить забудована територія, але реакції прокуратури та природоохоронних служб так і не дочекався. Ми спробуємо ще раз надіслати запити та заодно і перевірити відкритість служб та прокуратури.
Водний кодекс України
Стаття 88 «Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною: для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів – 25 метрів; для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів – 50 метрів; для великих річок, водосховищ на них та озер – 100 метрів». «Землі прибережних захисних смуг перебувають у державній та комунальній власності та можуть надаатися в користування лише для цілей, визначених цим Кодексом. У межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації. Прибережні захисні смуги встановлюються за окремими проектами землеустрою. Проекти землеустрою щодо встановлення меж прибережних захисних смуг (з установленою в них пляжною зоною) розробляються в порядку, передбаченому законом»
Стаття. 89 «Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності. У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється: 1) розорювання земель (крім підготовки грунту для залуження і заліснення), а також садівництво та городництво; 2) зберігання та застосування пестицидів і добрив; 3) влаштування літніх таборів для худоби; 4) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних навігаційного призначення, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів; 5) миття та обслуговування транспортних засобів і техніки; 6) влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо. Об'єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватись, якщо при цьому не порушується її режим. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню за прибережні захисні смуги.
Стаття 47 «Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об'єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів».
Нагадаємо, що зараз у Кременчуці вже йде негласна передвиборча кампанія. Представники партій активно проводять піар-акції. Так, прибічники нардепа Шаповалова на бланці з офіційною "шапкою" «Верховна Рада України, народний депутат Шаповалов Юрій Анатолійович» збирають підписи проти будівництва Білановського ГОКа, а в понеділок, 13 липня, радикали будуть марширувати проти підвищення тарифів.
По місту вже висять білборди Володимира Пилипенка, свободівця Віктора Бугайчука та Костянтина Красовського, нардепа Сергія Капліна, партії УКРОП, Батьківщина.
P.S. Якщо у нас буде можливість проїхатися по всьому березі Дніпра, в межах Кременчука, ми обов'язково скористаємося цією нагодою.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.