31 травня на сесії Кременчуцької міськради депутати після довгих дебатів проголосували за нові назви вулиць, які «недокомунізували» у лютому, а також до них додалася вул. Московська.
"ТелеграфЪ" знайомить читачів з постатями, на честь яких у Кременчуці перейменували ще 13 вулиць.
Вулиця Героїв України (колишня назва – Героїв Сталінграда)
Узагальнена назва, що вшановує всіх, хто поклав душу й тіло за свободу України, її розвиток та розбудову.
Вулиця та провулок Якова Петруся (колишні назви – Маршала Жукова)
Петрусь Яків Самойлович – підполковник армії Української Народної Республіки (1918-1921), командир окремої кінної сотні Запорізької стрілецької дивізії. Народився у Кременчуці 27 листопада 1887 року. У 20-х роках жив в еміграції у Польщі. Подальша доля невідома.
Вулиця Небесної Сотні (колишня назва – Пролетарська)
Названа на честь людей, розстріляних на Майдані під час Революції Гідності у лютому 2014 року. Винні у їх смерті досі не покарані.
Вулиця Вадима Пугачoва (колишня назва – Московська)
Вадим Пугачов (1975-2015) – кременчужанин, молодший сержант 92-ї окремої механізованої бригади, який загинув під час бою з диверсійно-розвідувальною групою російського спецназу ГРУ ГШ ВС РФ, у складі якої були Є. Єрофєєв та О. Александров. Нещодавно їх поміняли на Надію Савченко.
Вулиця Броніслава Урбанського (колишня назва – Паші Ангеліної)
Броніслав Урбанський (1909-1940) – підпоручик Війська Польського, розстріляний співробітниками НКВС у Катинському лісі під Смоленськом (один з понад 4,4 тис вбитих польських військових). Народився у Кременчуці, навчався у Варшаві. На його честь у Придніпровському парку висаджений дуб і стоїть пам’ятний знак.
Вулиця Ігоря Сікорського (колишня назва – Ульянова)
Сікорський Ігор Іванович (1889-1972) – інженер (авіаконструктор), підприємець, засновник компанії Sikorsky Aircraft. Народився у Києві, емігрував у 1918-му до США. Творець перших у світі чотиримоторного літака «Руський витязь» (1913), важкого чотиримоторного бомбардувальника і пасажирського літака «Ілля Муромець» (1914), трансатлантичного гідроплана (1934), серійного вертольота одногвинтової схеми (1942).
Вулиця Раїси Кириченко (колишня назва – Щербакова)
Раїса Опанасівна Кириченко (1943-2005) – знаменита українська співачка. Народилася на Полтавщині в селі Корещина. У 1961 році її запросили до хору Кременчуцького автозаводу, який став першою сходинкою у зоряній кар’єрі виконавиці.
Проїзд Василя Сухомлинського (колишня назва – Пальміро Тольяті)
Василь Олександрович Сухомлинський (1918-1970) – український радянський педагог, публіцист, письменник, поет. Народився у селі Омельник (Онуфріївський район Кіровоградської області). У 1933 році вступив до Кременчуцького медичного коледжу, але невдовзі пішов звідти й присвятив себе педагогіці.
Вулиця Дмитра Демидюка (колишня назва – Гаєвського)
Дмитро Миколайович Демидюк (1930-2005) – вчитель української мови, німецької мови, музики. Керівник міської організації «Просвіта» у Кременчуці.
Провулок, проїзд та вулиця Андрія Ізюмова (колишні назви – Аврори)
Андрій Якович Ізюмов народився у 1855 році у Кременчуці. Знатний купець першої гільдії. Три строки поспіль (1883-1917) обирався міським головою. Меценат та благодійник, вивів породу крюківських голубів – світову гордість Кременчука. Після Жовтневої революції родина Ізюмових емігрувала. Подружжя поховане в Парижі.
"Кременчуцький ТелеграфЪ" від 2 червня 2016 року, №22.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.