Грандіозні володіння Януковича сьогодні чудово доглянуті. І при цьому живуть «своїм життям» - без офіційного статусу музею, без «білих» зарплат персоналу. Можливо, так і треба існувати музею корупції?
Царські володіння «відпочивають»…
Лише 10 хвилин маршруткою від Києва – і ми виходимо десь на трасі у селі Нові Петрівці Вишгородського району на Київщині. Хвилин 20-25 пішки – і ми вже на підході до маєтку. Те, що ми вже на місці, бачимо одразу: до входу в Межигір’я вишикувалася вервечка автівок та автобусів. І це не аншлаг, бо поїхали ми сюди серед тижня, а на вихідних відвідувачів буває втричі більше (за даними всеукраїнських ЗМІ – від 2,5 до 5 тисяч чоловік на день). Популярність маєтку колишнього президента-втікача Януковича не вгасає.
«Межигіря. Національний парк» - це табличка на вході. Купуєш квиток за 50 гривень і, зайшовши у ворота, одразу опиняєшся ніби у казці про чарівників та фей.
Межигір’я стало чудовим місцем для весільних фотосесій
Моя подруга жартує:
- Я вже навіть люблю цього «дядечка» Януковича – виявляється, як він цінив прекрасне, і який же чудовий парк залишив народу!
Це – знаменитий будиночок Януковича хонка, назва запозичена від фінської фірми, яка виробляє екологічно чисту деревину. Потрапити всередину нам не вдалося – телевізійники саме знімали там кіно.
Жарти – жартами, та, якби не Майдан, 114 гектарів в урочищі Межигір’я і досі були б надійно приховані від очей українців для однієї особи і купки наближених. Ландшафтний парк, дійсно, неперевершений: із вишуканою рослинністю та квітами, затишними куточками та лавами для відпочинку, чистими потічками, де хлюпочуться качечки, плавають золоті рибки та форель…
Поділюся суб’єктивними враженнями: до того як Росія захопила Крим, доводилося бувати у палацах з ландшафтними парками: графа Воронцова в Алупці та царя Миколи ІІ в Лівадії (Ялта). Маєтки обох титулованих осіб просто «відпочивають» порівняно з володіннями екс-президента-втікача! А напередодні, саме перед екскурсією до Межигір’я, відвідала я Національний ботанічний сад імені Гришка в Києві. Нехай мені пробачать науковці НАНУ та персонал ботсаду, але дизайн ландшафтного парку в Межигір’ї видався мені більш вишуканим та оригінальним. У моїх громадянських почуттях бриніла образа: ну як одна людина могла створити для себе та «обраних» більш грандіозне місце відпочинку, ніж Національний ботсад?!
Хто хазяйнує в Межигір’ї?
Територія виглядає акуратно й на диво доглянуто – необізнані ніколи не скажуть, що майже два з половиною роки тому Межигір’я покинув його колишній господар. Біля рідкісних дерев та кущів – таблички з назвами, є вказівники до численних об’єктів резиденції – усе як і має бути в Національному парку.
Але Межигір’я і досі не має ніякого офіційного статусу, а вивіска на вході – то лише табличка. Білети – це фактично «благодійні внески» на утримання Межигір’я.
Доки йде розслідування цілої низки кримінальних злочинів Януковича та його «команди» про розкрадання державного майна в особливо великих розмірах, Генеральна прокуратура України наклала арешт на майно в Межигір’ї. Тепер це «речові докази». Але володіння Януковича – це не лише парк, «хатинки», спа-комплекс та інші споруди, а й величенький фруктовий сад, ферма з коровами, зоопарк зі страусами, кінологічний клуб. І ці «речові докази» хочуть їсти, корів треба доїти…
А ось і зоопарк зі знаменитими страусами Януковича, яких він “підтримував”
Керівництво держави лише зараз замислилося про створення Національної агенції з розшуку та управління активами, яка за конкурсом шукатиме управителів арештованого майна. А поки що Межигір’ям керує «народний комендант» Денис Тарахкотелик. Він був активістом «Автомайдану», одним із перших він зайшов сюди після Революції Гідності та налагодив «роботу» Межигір’я – на це його ніхто офіційно не вповноважував. За його ініціативи й запроваджені «благодійні внески» з відвідувачів. На квитках вказано, що зібрані гроші йдуть на утримання території, заробітну плату обслузі, оплату енергоносіїв, підтримку переселенців із зони АТО та військових. Втім поняття «зарплата» - суто умовне. Працівники кінологічного центру розповіли, що офіційно не працевлаштовані (Межигір’ям офіційно ніхто не опікується), як і весь інший обслуговуючий персонал. Тобто люди отримують винагороду за свою працю, а не «білу» зарплату. Помітили ми й парочку кафе, які заробляють гроші в арештованій резиденції, не кажучи про екскурсоводів.
Охороняють об’єкт одразу три структури: Нацгвардія, спецохорона та самооборона Вишгорода, яка підпорядковується «народному коменданту».
В інтерв’ю «Громадському телебаченню» (сюжет «Арештоване майно» програми «RE: форма» від 1.08.16 р.) Денис Тарахкотелик заявив, що податкової не боїться:
- Чому ми маємо за щось переживати? За те, що ми зберегли майна на сотні мільйонів доларів?
За його інформацією, на утримання майна йде приблизно 1,5 млн грн щомісяця, із них 1 млн грн – зарплата персоналу (яку нараховують «помічники» за записами в журналах), 150-160 тис грн – харчування, 150 тис грн – на солярку та бензин, 150 тис грн. – на утримання зоопарку, 100 тис грн – на кінологічний клуб.
Сам пан комендант стверджує, що працює виключно на «волонтерсько-патріотичних» засадах і зарплату в Межигір’ї не отримує.
На вході до резиденції під склом – частина листування Дениса Тарахкотелика з ГПУ з приводу арештованого майна: «Питання про передачу громадській організації «НПУ «Межигір’я» на відповідальне зберігання комплексу «Межигір’я» буде вирішено в ході судового слідства». Тож поки що музей корупції в арештованому будиночку Януковича та Національний парк в його маєтку працюють, по суті, нелегально. І скільки зібрано «благодійних внесків», знають лише ті, хто їх збирає.
Краса тут просто неймовірна! Ми проблукали Межигір’ям майже п’ять годин, але все оглянути не встигли
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.