Куди піти й що подивитися у місті, яке називають українською Голландією або навіть "маленьким Парижем"
Зануритися на кілька годин у Голландію або маленький Париж можна у центрі України. Не дарма Кіровоград, яке в своїй назві несе стереотип пострадянського індустріального міста змінили на Кропивницький – на честь засновника першого українського драматичного театру. Саме тут починається національний театр. Місто з неймовірною помпезною архітектурою у стилі європейського «палаццо». Такі будинки очікуєш побачити десь у Західній Україні, але не в центрі України.
Ми ще повернемося до архітектури міста, а зараз пропоную зануритися у місто квітів до дендропарку.
Навіть квітневий сніг не порушив красу й аромат тюльпанів у дендропарку. Хороше місце для проведення вікенду з родиною. Тут буде цікаво як дорослим так і дітям. Прогулюючись алеями квітів можна побачити маленький куток з тваринами та птахами, а також покататися на каруселях. Ціни різноманітні від 23 до 48 грн на дитячі, екстремальні та сімейні атракціони, можна навіть знайти спуск з веселки за 6 грн.
Якщо придивитися можна побачити шматочок Кременчука (клумба у вигляді синьо-білого стяга Кременчука)
А тепер повернемося до міста. Наприкінці ХІХ ст у Кропивницькому, тоді ще Єлисаветграді, активно розвивалося театральне мистецтво. Саме тут у 1882 році легендарні корифеї Марко Кропивницький та родина Тобілевичів створили перший в Україні професійний український театр.
Легендарний Театр Корифеїв - перший професійний український театр
Так чому ж місто називають «маленьким Парижем»? Прогулюючись пішохідною Палацевою вулицею у вас зникнуть питання. Тут можна помилуватися доглянутими будинками другої половини ХІХ – початку ХХ сторіччя, які нагадують палаци. Навіть ходять легенди про привидів. Завітавши до бібліотеки, яка розташована навпроти будинку Харлаба можна у цьому переконатися.
Ви ніколи не здогадаєтеся хто працює у цьому будинку. Якщо придивитися можна побачити табличку – СБУ. Пощастило декому працювати у казковому будинку.
Не упустіть можливість завітати до обласного краєзнавчого музею. Він розташований в особняку підприємця Олександра Барського. Екскурсія для дорослих коштує 15 грн.
Якщо спланувати поїздку можна завітати на матч місцевої футбольної команди «Зірки», за яку грає кременчуцький вихованець – Андрій Бацула.
Кропивницький - місто контрастів. Поруч з вишуканою архітектурою можна побачити стихійну торгівлю. Зупинок одразу не побачиш за купою палаток та бабусь з ящиками.
Ще одна незвична особливість. Колони, які прикрашають будівлю Кропивницької міської ради, увінчані серпом і молотом. Навпроти міськради флагштоки з жовто-блакитним та червоно-чорними стягами.
Як доїхати
Поїздка автобусом туди й назад близько 200 грн. Зверніть увагу, якщо подорожуєте з дітьми, то в автобусі їдуть не лише за квитками, а й забивають транспорт повністю стоячими місцями. Перший автобус з автовокзалу відправляється о 7 ранку, а останній з Кропивницького – 15:45.
Якщо захочете побачити вечірній Кропивницький обирайте потяг. Квитки за плацкарт – 82 грн, купе – 150 грн. З Кропивницького останній потяг вирушає о 23.30.
Можна скористатися послугою сервісу BlaBlaCar. Ціни тут різноманітні, є від 50 до 95 грн. Можна навіть знайти за 25 грн, якщо їхати з сусіднього Світловодська.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.