З 1-го серпня супермаркет «Білла» у Кременчуці офіційно припиняє свою роботу. Натомість приміщення супермаркету закрили для відвідувачів набагато раніше. На дверях висить відповідне оголошення. Що буде з приміщенням супермаркету, поки не відомо – про це сказав журналістам керуючий кременчуцького відділення Олександр Бірюков.
Закриття «Білли» у Кременчуці – не поодинокий випадок. Цього року мережа суттєво скорочує кількість своїх супермаркетів у містах України. У різний час з’являлися повідомлення про закриття відділення «Білли» у Краматорську, про імовірний продаж її торговельних приміщень у Харкові тощо. За зверненнями журналістів, прес-служба «Білла-Україна» оприлюднила прес-реліз щодо закриття регіональних відділень та зміни стратегії компанії. Ось його ключовий фрагмент:
– Компания «BILLA Украина» планирует изменить вектор развития на ближайшие 5 лет, расширяя сеть супермаркетов в столице и прилегающих регионах. В связи с этим было принято решение прекратить оперативную деятельность в регионах Украины.
Одним из стратегических приоритетов компании является активная и эффективная экспансия. В связи с этим «BILLA Украина» решила прекратить деятельность магазинов в регионах: Краматорск, Никополь, Херсон, Кременчуг, Запорожье.
Такое решение не означает, что компания намерена покинуть рынок Украины. Наоборот: одним из основных стратегических направлений нашей компании в 2017 году является развитие, закрепление позиций в Киеве и киевском регионе, а также повышение эффективности бизнеса.
Отже, виходячи з тексту прес-релізу, компанія планує зосередити більшість торговельних майданчиків у столиці України Києві. До речі, за даними релізу, вже сьогодні «Білла» має 34 супермаркети у Києві і лише 9 у регіонах.
Власне, те, що компанія планує зосередитися на київському ринку, й не дивно. Адже Київ – найдорожче та найбільш платоспроможне місто України. Тут інший рівень середніх зарплат, лише тут, та ще у кількох містах-мільйонниках український середній клас зберіг рівень своїх доходів та докризову платоспроможність. Про Кременчук це, на жаль, не скажеш – рівень доходів переважної більшості кременчужан суттєво не дотягує до середніх показників по столиці, тож і купівельна спроможність інша. Відповідно, у Кременчуці, наскільки відомо «Телеграфу», «Білла» мала репутацію досить дорогого супермаркету.
Ось як висловився з приводу закриття «Білли» мер Кременчука Віталій Малецький:
– «Біллу» довела неправильна стратегія… Треба любити покупця… А ось мережа «Маркетопт» розширюється, вони вже захопили Кременчук, регіон та область. У них правильна стратегія роботи і в них треба вчитися, – заявив мер на Бізнес-форумі роботодавців 21-го липня.
Отак сумно все скінчилося. Наразі влада любить «Маркетопт». А свого часу влада так само гаряче любила «Біллу». «Білла» у Кременчуці починала дуже круто. І лобіював її інтереси народний депутат Олег Бабаєв (мером він став у 2010-му). Давайте пригадаємо, як все починалося.
як це було
У 2008-му році у Кременчуці спалахнув дуже гучний політико-бізнесовий скандал, який «ТелеграфЪ» охрестив «Убить «Біллу»!»
«Убить» – бо її знищення, точніше недопуску на міську територію, надзвичайно гучно вимагав тодішній «борець за правду» депутат міськради Стасюк. А проштовхував – і вкрай наполегливо – будівництво «Білли» у Кременчуці народний депутат Олег Бабаєв. І проштовхував він це будівництво саме там, де зараз стоїть супермаркет – у межах Ювілейного парку. Громадськість підтримувала Стасюка. Та «Біллу» все-одно побудували, як того вимагав Бабаєв.
Власне, проти самої мережі «Білла» кременчуцька громадськість нічого не мала. Активісти виступали проти того, щоб супермаркет «Білла» побудували у Ювілейному парку і вирубали заради цього 186 дерев. Вони навіть пікети там розмістили. І до суду позивалися, щоб той заборонив вирубувати дерева в парку доки тривають судові процеси.
Та Автозаводський райсуд відхилив їхнє клопотання. «ТелеграфЪ» тоді надрукував матеріал під назвою «Суд приніс 186 дерев у жертву «Біллі». Ми висловили припущення, що через відмову суду дерева, які громада намагалася вберегти, таки порубають до закінчення судових процесів.
Натомість нардеп Бабаєв обіцяв: «Ніхто «Біллу» не будуватиме, якщо компетентні органи це не дозволять. А якщо дозволять, і дерева будуть знесені, то «Білла» посадить замість одного знесеного десять дерев. Знесуть сто, посадять тисячу!» Його заяву ми теж надрукували.
Вийшло так, що прогноз «Телеграфа» підтвердився – 13-го жовтня 2008-го паркові дерева на місці будівництва «Білли» порубали, посилаючись на дозвіл КП «Благоустрій Кременчука». Причому рубали о п’ятій годині ранку, попри пікети, які там сиділи.
А обіцянка нардепа Бабаєва не підтвердилась – тисяча нових дерев замість порубаних не виросла.
У 2009-му супермаркет «Білла» відкрився на Воровського, 4-а.
У 2017-му він закрився.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.